Завантажити ще

Зростання субсидій та тарифів на мобільний зв'язок і заміна 500 гривень: що чекає на Україну з 1 серпня

Зростання субсидій та тарифів на мобільний зв'язок і заміна 500 гривень: що чекає на Україну з 1 серпня
Фото: pexels.com

Останній місяць літа сподіваємося прожити без особливих фінансових потрясінь та інших глобальних змін.

Збільшення субсидій

У зв'язку із підвищенням тарифу на електроенергію до 4,32 грн ПФУ здійснить перерахунок субсидій на оплату комунальних послуг. Більшості споживачів, які раніше оформили виплату, перерахунок буде зроблено автоматично. Однак у разі зміни майнового стану сім'ї чи кількості мешканців слід повідомити про це Пенсійний фонд та звернутися із заявою на продовження субсидії, надавши декларацію про доходи.

Також до ПФУ треба звернутися, якщо:

  • людина орендує приміщення та оплачує комунальні послуги;
  • у складі домогосподарства є внутрішні переселенці;
  • число тих, що фактично проживають, менше, ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство хоче отримати субсидію на купівлю зрідженого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Щодо комунальних тарифів, то вони поки що залишаться без змін. Ціна електроенергії – 4,32 грн за 1 кВт*год. (до 30 квітня 2025 року), ціна газу – 7,96 грн за куб. Водночас експерти не відкидають зростання тарифу на газ на 2 грн наступного року.

Мобільний зв'язок

Оператор Vodafone анонсував збільшення тарифів на зв'язок: вартість послуг буде змінено з 1 серпня.

Зокрема, тариф Vodafone Red Start подорожчає на 15 грн і становитиме 190 грн/місяць замість 175 грн.

Тариф Vodafone Red Pro подорожчає на 30 грн - з 230 грн/місяць до 260 грн. При цьому оператор збільшує обсяг інтернету з 30 до 40 ГБ, хвилини на інші мережі України – з 250 до 350.

Вартість тарифу Vodafone Red Max збільшиться на 30 грн – до 330 грн/місяць. Обсяг інтернету зросте з 50 до 60 ГБ, кількість хвилин на інші мережі України – з 400 до 500.

Вартість тарифу Vodafone Red Unlim Plus збільшиться на 50 грн – до 400 грн/місяць. Також збільшиться обсяг хвилин на інші мережі України - з 500 до 600.

Тариф Vodafone Red Unlim Max подорожчає на 50 грн – з 450 грн/місяць до 500 грн. Обсяг хвилин на інші мережі України зросте з 700 до 800.

Нові банкноти

З 1 серпня Національний банк України розпочинає процес вилучення банкнот номіналом у 500 гривень зразків 2003-2007 років.

«З 1 серпня 2024 року Національний банк починає вилучати з обігу банкноти номіналом 500 гривень зразків 2003–2007 років (тобто старого зразка) з метою поступової їх заміни на банкноти сучасного покоління (зразка 2014 року та наступних років випуску), - йдеться у повідомленні НБУ. – Банкноти номіналом у 500 гривень старого зразка залишатимуться дійсним платіжним засобом. Громадяни без обмежень можуть продовжувати розраховуватися, їх не потрібно спеціально обмінювати».

Як пояснили у регуляторі, головна мета такого рішення – підвищення якості готівки в обігу. Поступова заміна банкнот старого зразка підвищить захист та якість грошей у обігу та зробить розрахунок комфортнішим для громадян.

Вилучення банкнот з обігу проходитиме банківськими методами. Зокрема, українські банки не видаватимуть з кас такі банкноти з усіх видів готівкових операцій, а НБУ перестане підкріплювати такими банкнотами каси банків. Громадянам жодних додаткових заходів для обміну вживати не потрібно.

Виплати ВПО у серпні

У серпні продовжаться виплати ВПО – як тим, кому допомогу призначено автоматично, так і тим, хто подав заявки на продовження виплат.

Нагадаємо, що з 1 березня 2024 року тим ВПО, які отримували допомогу протягом одного або двох років, вона була продовжена ще на пів року. Допомога перепризначалася людям, які не можуть працювати, доглядають дітей, тяжко хворих, осіб з інвалідністю, не мають доходів або мають низькі доходи.

Частина ВПО продовжила отримувати виплати автоматично, а решта мали подати відповідні заяви до органів соціального захисту населення чи ЦНАП.

Розмір допомоги для громадян, які проживають в Україні та мають статус внутрішньо переміщених осіб, становить для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 грн; для інших осіб – 2000 грн.

Військово-обліковий документ можна отримати у «Дії»

Цифровізація дісталася і військово-облікових документів: з 30 липня їх можна отримати на порталі « Дія ».

- Військово-обліковий документ із QR-кодом необхідний у багатьох життєвих ситуаціях – від працевлаштування до проходження перевірки на блокпостах. Тепер ви можете сформувати його на порталі «Дія» та за потреби роздрукувати, - сказано в телеграм-каналі «Дія».

У Мінцифри зазначили, що документ із «Дії» має таку ж юридичну силу, як і паперовий або додаток «Резерв+».

Щоб отримати документ, потрібно авторизуватися на порталі «Дія», подати заяву у сервісі «Військово-обліковий документ» та підписати його електронним підписом. Документ надійде до особистого кабінету протягом десяти хвилин.

Раніше ми писали, що з 17 липня роботодавці можуть бронювати через "Дію" своїх військовозобов'язаних працівників.

Навчальний рік можна розпочати раніше

Навчальний рік 2024/2025 розпочинається 2 вересня, але у деяких школах він може стартувати вже у серпні. Рішення про дату початку нового навчального року наразі приймається на місцевих рівнях.

Ця зміна пов'язана з важкою енергетичною ситуацією в Україні через обстріли з боку Росії та можливий дефіцит електрики та опалення в опалювальний сезон.

Днями міністр освіти Оксен Лісовий заявив про колосальні освітні втрати: діти у восьмому класі володіють академічними знаннями на рівні шостого. У зв'язку з цим Міністерство освіти має плани по можливості повернути дітей з дистанційного навчання за парти.