13 липня
Завантажити ще

США ввели санкції проти Мосбіржі та ще 300 фізичних та юридичних осіб

США ввели санкції проти Мосбіржі та ще 300 фізичних та юридичних осіб
Фото: REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

Міністерство фінансів США та Державний департамент оголосили про чергові санкції проти Росії, а також проти тих, хто допомагає їй обходити вже введені обмеження. Про це повідомили 12 червня, у День Росії, на сайтах відомств. Загалом обмеження запровадили щодо 300 фізичних та юридичних осіб.

- Оскільки Росія завершує перехід до повної військової економіки, Міністерство фінансів вживає рішучих заходів щодо базової фінансової інфраструктури та доступу до підтримки третіх країн, - йдеться у заяві американського Мінфіну.

Під санкції, зокрема, потрапила Московська біржа. Після цього акції Мосбіржі впали, повідомив телеграм-канал BRIEF. Сама Мосбіржа заявила, що з 13 червня не проводитиме торги доларом та євро.

Також США заборонили надання послуг у сфері програмного забезпечення та IT будь-якій особі на території Росії, а також послуги хмарних компаній.

Крім того, санкції запровадили проти "Госзнака", страхової компанії "СОГАЗ", банку «Точка», пекінських, гонконзьких та індійських офісів "Промсвязьбанка", "Внешэкономбанка", "Сбербанка" та "ВТБ". Вони були одними з небагатьох відділень, що дозволяли експортерам та імпортерам РФ-КНР проводити фінансові операції.

Під американські санкції потрапили "Движение первых", гімнаст, олімпійський чемпіон 2020 року Микита Нагорний, голова молдавської автономії Гагаузія Євгенія Гуцул.

Під вторинні санкції США потрапили компанії із Болгарії, Казахстану, Сербії, Киргизстану, Китаю, Південної Африки, Туреччини та ОАЕ.