Завантажити ще

Укренерго спростувало інформацію про експорт електроенергії до Румунії

Укренерго спростувало інформацію про експорт електроенергії до Румунії
Фото: t.me/Укренерго

В "Укренерго" спростували інформацію, яка з'явилася у ряді Telegram-каналів, про те, що нібито Україна здійснює експорт електроенергії до Румунії. Однак це неправда, кажуть у компанії, в жодну країну енергія зараз не спрямовується. Про це повідомляє прес-служба "Укренерго".

- Експорт електроенергії не здійснюється в жодну країну і не планується. Telegram-канали маніпулюють інформацією про технічні перетікання між енергосистемами України та ЄС, які є фізичним явищем, - підкреслили в компанії.

В "Укренерго" розповіли, що після масованих ракетно-дронових атак РФ у березні-травні в Україні пошкоджено всі великі теплові та гідроелектростанції. Їхні можливості виробляти електроенергію значно знизилися, а потреби споживачів залишилися на тому ж рівні, що й до атак. Тому всі доступні потужності вітчизняних електростанцій зараз працюють виключно для покриття внутрішнього споживання, а експорт електроенергії за межі України не здійснюється.

У компанії наголосили, що українська енергосистема є частиною європейської енергомережі. Коли енергосистеми з'єднані між собою (так як українська, молдавська, румунська, угорська, словацька та польська), між ними існують технічні перетікання. Це природне явище, зумовлене законами фізики, проте ці перетікання незначні. Але деякі помилково чи цілеспрямовано плутають ці технічні перетікання з комерційним експортом, не розуміючи, як працює об'єднана енергосистема, пояснили в компанії.

В "Укренерго" також розповіли, що у травні дійсно на запит польського оператора Україна кілька разів надавала аварійну допомогу енергосистемі Польщі. Проте йшлося не про передачу електроенергії до польських мереж, а навпаки - про терміновий прийом українською енергосистемою надлишків із Польщі.