Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
23 квiтня
Завантажити ще

Помер автор бестселера "Думай повільно... Вирішуй швидко" Деніел Канеман

Помер автор бестселера
Фото: ted.com

Автор бестселера "Думай повільно... Вирішуй швидко", нобелівський лауреат з економіки Деніел Канеман помер у віці 90 років. Про це повідомила газета The Washington Post з посиланням на падчерку Деніеля Канемана Дебору Трейсман, редактора художньої літератури журналу The New Yorker.

Деніел Канеман - один із засновників поведінкової економіки, американський економіст ізраїльського походження, професор психології та зв'язків із громадськістю Принстонського університету. У 2002 році Деніел Канеман отримав Нобелівську премію з економіки «за інтегрування ідей психологічних досліджень в економічну науку, особливо щодо людських суджень та ухвалення рішень в умовах невизначеності». У 2011 році вийшла його книга "Думай повільно... Вирішуй швидко", що стала бестселером. У 2015 році журнал The Economist назвав Деніеля Канемана сьомим за впливом економістом у світі.

Деніел Канеман розвінчав поняття homo economicus («людина економічна»), при якому людина з часів Адама Сміта вважалася раціональною істотою. Канеман довів, що люди дуже залежать від недавніх подій, що призводять до помилкових рішень, які суперечать їхнім власним інтересам. У 2013 році Канеман отримав президентську медаль свободи, найвищу громадянську нагороду США, від президента Барака Обами.

  • Нобелівську премію-2023 з економіки отримала професор Гарвардського університету Клаудія Голдін за «за покращення нашого розуміння результатів жіночого ринку праці». Вона автор книги «Кар'єра і сім'я: жіночий шлях до справедливості довжиною у століття».
  • Американська письменниця та автор бестселера "Їсти, молитися, кохати" Елізабет Гілберт скасувала вихід нової книги The Snow Forest ("Сніговий ліс"), події в якій відбуваються у Сибіру.