Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

ЄС почне виплачувати 50 мільярдів євро Україні вже в березні

ЄС почне виплачувати 50 мільярдів євро Україні вже в березні
Фото: REUTERS

Європейський Союз планує почати виплачувати 50 млрд євро макрофінансової допомоги Україні вже в  березні поточного року. Про це президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн написала в соцмережі Х (Twitter).

Вона привітала політичну домовленість між Радою ЄС і Європарламентом щодо виділення Україні 50 мільярдів євро, назвавши її важливим кроком вперед.

- Європа вірна своєму слову. Ми продовжимо надавати вкрай необхідне фінансування та забезпечувати передбачуваність для нашого відважного партнера, що прагне до членства. Ми прагнемо розпочати виплати в березні, – написала фон дер Ляєн.

Мова йде про фінансову допомогу Україні з бюджету ЄС. Вона складається з17 мільярдів прямої допомоги й 33 мільярдів у вигляді кредитів, які Україна за планом отримає протягом наступних чотирьох років.

Раніше в уряді заявляли, що Україна розраховує отримати від ЄС перший транш макрофінансової підтримки у розмірі 4,5 млрд євро у березні.

  • Лідери ЄС досягли домовленості про виділення макрофінансової допомоги Україні у розмірі 50 млрд євро 1 лютого. Україна зможе отримувати кошти за дотримання низки передумов. Також лідери ЄС щороку проводитимуть дебати щодо програми. Через два роки вони можуть запропонувати Єврокомісії перегляд всієї багаторічної фінансової рамки. 
  • ЄС хоче внести ці витрати до семирічного бюджетного плану, який діятиме ще чотири роки. Для цього необхідне внесення поправок до вже затвердженого бюджету, що потребує згоди всіх країн ЄС.