Завантажити ще

Мінсоцполітики готує нові зміни щодо виплат ВПО - Верещук пояснила які

Мінсоцполітики готує нові зміни щодо виплат ВПО - Верещук пояснила які
Фото: t.me/V_Zelensky_official

Найближчими днями Міністерство соцполітики надасть зміни до  постанови за номером 709 щодо допомоги внутрішнім переселенцям. Нові правила будуть передбачати продовження виплат лише для вразливих категорій внутрішньо переміщених осіб, таких як пенсіонери, особи з інвалідністю, жінки та матері з дітьми, а також громадяни, що проживають на прифронтових територіях. Про це заявила міністерка реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі телемарафона, пише «Кореспондент».

За словами чиновниці, уряд був «змушений переглядати умови виплати допомоги через зменшення доходів бюджету». Вона наголосила на прив'язці до рішень міжнародних партнерів, які вимагають постійної верифікації та оптимізації виплат.

- Ми пристосовуємося до міжнародних стандартів, але ми також враховуємо складні умови наших внутрішніх переселенців, - відзначила міністерка.

Верещук наголосила, що в Україні приблизно 4,9 мільйона внутрішніх переселенців, з яких 2,5 мільйона отримують щомісяця допомогу. При цьому вона додала, що в цілому кількість переселенців трошки зменшилась через зміни статусу та повернення деяких осіб до рідних місць. Проте, евакуація продовжується для тих, хто залишає небезпечні зони.

- Вразливі мають продовжити отримувати виплати, а ті, хто вже, приміром, адаптувалися, або отримали житло, або мають роботу високооплачувану... підходи мають бути більш справедливі, - уточнила міністр.

  • У 2022 році Україна спрямувала на виплати допомоги переселенцям 57 мільярдів гривень, а у 2023 році ця сума зросла до 73 мільярдів гривень. За планами, у 2024 році виділені кошти для внутрішніх переселенців складуть 57 мільярдів гривень. 
  • Напередодні Кабмін подовжив виплату компенсацій на проживання ВПО  ще на один місяць. Але після 1 березня цю допомогу отримуватимуть лише пенсіонери та деякі інші групи громадян.