25 травня
Завантажити ще

Постраждалі від підриву Каховської ГЕС вже отримали 97 мільйонів допомоги

Постраждалі від підриву Каховської ГЕС вже отримали 97 мільйонів допомоги
Фото: t.me/golostoday

На сьогодні український уряд уже виплатив понад 97 млн ​​грн державної допомоги постраждалим від підтоплення на Херсонщині та Миколаївщині. Про це повідомляє прес-служба міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

- Виплати стосуються одноразової матеріальної допомоги у розмірі 5 тис грн від держави особам, які постраждали від підтоплення внаслідок підриву ворогом Каховської ГЕС. Станом на 5 жовтня таку фінансову підтримку отримали постраждалі мешканці Херсонської та Миколаївської областей на загальну суму понад 97,5 мільйонів гривень. Таким чином, держдопомога вже виплачена 18 482 жителям Херсонщини та 1035 – Миколаївщини, – розповіли у міністерстві.

У міністерстві зазначають, що заяви на цю грошову допомогу від держави ухвалюються до 31 жовтня 2023 року включно. Її можуть отримати люди, які на момент підриву ГЕС проживали (були зареєстровані/задекларовані) у населених пунктах Миколаївської та Херсонської областей, які зазнали підтоплення.

У ніч із 5 на 6 червня російські війська підірвали Каховську ГЕС. В результаті Херсонська та Миколаївська області виявилися затопленими. У постраждалих регіонах влада оголосила евакуацію. Вчені НАН констатували, що Каховського водосховища більше не існує, а Україна зазнала багатомільйонних збитків.