В українців є бажання стає криптограмотними, бо в цій площині є великі перспективи. Про це пише у своїй авторській колонці на порталі Medium партнер та інвестор легендарного видання Bitcoin Magazine Ukraine, а також засновник холдингу WHITE ROCK MANAGEMENT Сергій Тронь.
«Значну роль у популяризації біткойну в Україні відіграє наш проект Bitcoin Magazine Ukraine. Ми з командою шукали ком'юніті, яке могло б розділити з нами основні цінності біткойну, і свій вибір зупинили на команді професіоналів, яка створила український офіс світового видання з найкращим контентом та експертизою. Це той творчий напрямок, який зараз вкрай потрібний Україні і особливо після нашої перемоги, у чому я жодної секунди не сумніваюся.
Bitcoin Magazine Ukraine надає українцям світовий контент із кращою аналітикою, правом самим обирати та визначати майбутні ризики. Криптограмотність є ключовим чинником майбутнього розвитку, тому потрібна реалізація освітніх проектів», - наголошує Сергій Тронь.
Бізнесмен також переконаний у необхідності проводити масштабні заходи в Україні, такі як конференція в Майамі Bitcoin 2023.
«Наші найближчі плани – це провести масштабну конференцію в Україні із запрошенням найавторитетніших спікерів та експертів криптогалузі з усього світу. Також плануються щомісячні зустрічі Bitcoin Magazine в Україні для масштабування та інтеграції українських талантів у світову індустрію.
Дуже важливо розуміти тренди ринку Bitcoin, головний із них – досягнення вуглецевої нейтральності у видобутку Bitcoin. Компанія White Rock Management дотримується цього принципу і є на 100% дружньою до навколишнього середовища. Адже майнінг відбувається за допомогою енергії від гідрогенерації чи потокового газу. WRM є членом усіх міжнародних асоціацій із захисту клімату, а також відповідає корпоративним нормам ESG», - пише Сергій Тронь.
Він нагадує, що світ не стоїть на місці, і принцип «зеленого» майнінгу на сьогоднішній день є ключовим.
«Упевнений, що серед майнерів зелена енергетика найближчим часом стане ще популярнішою. Вже існують проекти, що використовують сонячну енергію, але їх недолік у низькій ефективності за рахунок постійної подачі енергії. Успішно розвиваються проекти з майнінгу на атомній генерації, переважно у США. Майнери перебувають у постійному пошуку альтернативних джерел електроенергії, які не застосовуються у класичному виробництві», - вважає інвестор.
Підсумовуючи, Тронь вважає що, незважаючи на всі складнощі та виклики, привід для оптимізму все ж таки є, а значить є і перспективи.
«Головний позитив – легалізація галузі, яка стане стимулом для економічного зростання, залучення інвестицій, створення робочих місць та сприятиме інноваціям у країні. Також синхронізація енергосистеми України з Entso-E (з березня 2022 року), що дозволяє вийти на преміальні ринки Європи.
При цьому через війну було серйозно пошкоджено енергетичну інфраструктуру, отже, на нас чекає довгий період, коли генерація буде обмежена спадом споживання, а також мережевими проблемами. Хоча у перспективі виробництво цифрових активів може стати ефективним та необхідним інструментом для енергосистеми України у повоєнні роки», - завершує Сергій Тронь.