Завантажити ще

Збитки від підриву Каховської ГЕС вже становлять 55 мільярдів, 30% заповідників під загрозою зникнення

Збитки від підриву Каховської ГЕС вже становлять 55 мільярдів, 30% заповідників під загрозою зникнення
Фото: facebook.com/ruslan.strelets

Внаслідок підриву росіянами Каховської гідроелектростанції державі завдано збитків у розмірі 55 мільярдів гривень. Про це повідомив у своєму Facebook міністр захисту навколишнього середовища та природних ресурсів Руслан Стрілець.

- Орієнтовна сума збитків навколишньому середовищу через підрив Росією Каховської ГЕС вже становить понад 55 млрд гривень. Україна продовжує втрачати воду. Станом на ранок 10 червня з Каховського водосховища витекло 62% його обсягу або 12,24 куб. км води. Рівень води у водосховищі вже 10,55 м. Продовжує знижуватись, - повідомив міністр.

За його словами, під загрозою зникнення опинилося 30% природно-заповідного фонду Херсонської області. Ситуація у національних парках зараз критична.

- Вода з Каховського водосховища зрівняла із водним дзеркалом нацпарк "Нижньодніпровський". Триває обміління акваторії у нацпарках "Великий Луг" - на 4,2 метра та "Каменська Січ" - на 6 метрів. Окупованим росіянами Олешківським піскам загрожує підняття ґрунтових вод. Через підрив дамби Каховської ГЕС зараз уже підтоплено близько 1200 гектарів території Кінбурнського півострова, - наголосив Стрілець.

Каховську ГЕС на Херсонщині російська армія підірвала вночі, 6 червня. В результаті частина Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської та Запорізької областей пішла під воду – затоплено десятки населених пунктів та природно-заповідних зон України. У постраждалих регіонах оголошено евакуацію населення.