Завантажити ще

На переговорах у Стамбулі домовилися продовжити "зернову ініціативу", але угоду поки ще не підписали

На переговорах у Стамбулі домовилися продовжити
Фото: msb.gov.tr/

Україна, Росія, Туреччина та ООН на зустрічі у Стамбулі домовилися продовжити переговори щодо пролонгації зернової ініціативи найближчим часом. Нову угоду сторони поки ще не підписали. Про це повідомило міністерство оборони Туреччини.

- Сторони висловили позитивний підхід щодо координації повернення наших торговельних суден та їхніх екіпажів, які застрягли в українських портах через конфліктні умови, до планування та проведення евакуаційної діяльності. Крім того, було домовлено, що ця операція стане зразком для евакуації суден з інших країн, які застрягли в українських портах. Сторони домовилися продовжити роботи, які проводить Туреччина на технічному рівні, у чотиристоронньому форматі, щоб "зернова ініціатива" продовжила свою ефективну діяльність у найближчий період, - сказано у заяві.

Напередодні переговорів у Стамбулі міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявляв, що зернову угоду можуть продовжити ще щонайменше на два місяці. Срок дії попередньої угоди закінчується у травні.

У березні Росія заявила про подовження дії угоди про “зерновий коридор” на 60, а не на 120 днів та висунула низку умов для її подовження у майбутньому. 24 квітня Міністерство оборони Росії заявило, що подовження зернової угоди перебуває під загрозою через атаки безпілотників в окупованому Севастополі 23 березня і 24 квітня. За версією РФ, їх запустили із акваторії Одеси, яка "визначена для реалізації зернової угоди".

Україна, Туреччина та ООН підписали тристоронню угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна 22 липня 2022 року. Аналогічну угоду підписала Росія. Незважаючи на домовленості, РФ неодноразово блокувала рух суден через "зерновий коридор".