14 липня
Завантажити ще

Данія створить для допомоги Україні фонд на 1 мільярд доларів

Данія створить для допомоги Україні фонд на 1 мільярд доларів
Фото: obmen.dp.ua

Данія створить для цивільної, військової та економічної допомоги Україні фонд у розмірі 7 млрд данських крон (1 млрд доларів США). Як повідомила пресслужба Міністерства фінансів Данії, відповідне рішення було прийнято урядом країни та широкою більшістю партій парламенту.

- Сьогоднішньою угодою ми виділяємо трохи більше 7 млрд данських крон додатково на допомогу Україні. Я радий, що широка більшість у данському парламенті бере на себе відповідальність і демонструє, що Данія стоїть разом з Україною, - прокоментував рішення міністр фінансів Ніколай Ваммен.

Голова МЗС Ларс Льокке Расмуссен в свою чергу зауважив, що  українці борються не лише за свою країну, але й за безпеку Європи. Він додав, що Данія виводить підтримку Україні на новий рівень.

- Це стосується не в останню чергу бізнес-сфери. Данські компанії можуть постачати багато з того, чого не вистачає Україні, наприклад, питну воду, централізоване опалення та продукти харчування. Тому ми повинні посилити наші зусилля, - сказав Расмуссен.

Фонд складатиметься з трьох компонентів, а саме:

  • військова підтримка України (зброя, військове обладнання й тренувальні заходи). На це передбачено приблизно 5,4 мільярда данських крон у 2023 році;
  • цивільна підтримка (спрямована на невідкладні гуманітарні зусилля). На ці цілі зарезервовано 1,2 млрд данських крон;
  • підтримка бізнес-ініціатив, які дають компаніям можливість зробити свій внесок у відновлення України. На це зарезервовано 0,4 млрд данських крон.

Раніше Євросоюз збільшив обсяг Європейського фонду миру на 2,2 млрд євро. 

Новини по темі: Данія військова допомога