Завантажити ще

ЄС збільшив фонд на постачання зброї Україні більше ніж на 2 мільярди євро

ЄС збільшив фонд на постачання зброї Україні більше ніж на 2 мільярди євро
Фото: south.euneighbours.eu

Євросоюз на 2,2 млрд євро збільшив обсяг Європейського фонду миру (European Peace Facility), з якого сплачуються постачання зброї Україні. Як повідомляється у поширеній заяві Ради ЄС, відповідне рішення було ухвалено напередодні.

- Рада ЄС ухвалила рішення про підвищення фінансової стелі Європейського фонду миру до 7,979 млрд євро в поточних цінах до 2027 року, що дозволить покрити додаткові фінансові потреби, - йдеться у заяві.

За словами верховного представника із закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля,  Європейський фонд миру тепер став невід'ємною частиною підтримки ЄС у просуванні миру та безпеки у всьому світі.

- Забезпечення фінансової стійкості цього інструменту має вирішальне значення для нашої підтримки не лише України, а й наших партнерів в інших частинах Європи, Африки та Близького Сходу, оскільки потреби продовжують виникати, - наголосив він.

Раніше США завили, що Україна отримає додатково 400 мільйонів доларів військової допомоги. Туди входять боєприпаси для  HIMARS і гаубиць, бойових машин піхоти Bradley та інше обладнання.