22 травня
Завантажити ще

Чи оновить біткоїн мінімуми до Нового року: думка аналітика

Чи оновить біткоїн мінімуми до Нового року: думка аналітика
Фото: Pete Linforth із сайту Pixabay

Курс біткоїну  робив сюрпризи весь 2022 рік і на 16 грудня становив 17 тис. доларів за монету.

Тема крипторинку стає все гарячішою, а очікування прибутку з боку інвесторів і потреба в прогнозах зростають у геометричній прогресії. Основна причина такого зростання інтересу полягає в тому, що інвестиційні можливості у всьому світі стають дедалі хиткішими. Як пояснив у бесіді з "КП в Україні" аналітик компанії Esperio Олександр Болтян, довіра населення до банківського сектору знижується, а спроби заробити на валютних коливаннях не приносять бажаного прибутку.

- Багато хто задається питанням, чи оновить біткоїн мінімуми у 2022 році, - продовжує експерт. - Ми вважаємо, що падіння крипторинку не буде, оскільки значних змін монетарної політики США чи чергового закриття криптобірж не очікується. Поки що ситуація виглядає відносно стабільною, навіть незважаючи на останнє виведення мільярдів доларів США із біржі "Бінанс" у грудні. Швидше, це все ж таки був інформаційний шум, який продемонстрував амплітуду коливання цін на ринку в момент критичних новин. Ми зберігаємо оптимістичний настрій для цін на біткоїн у 2022 році з потенціалом руху в діапазоні 16,8-18,5 тис. доларів.

Що стосується 2023 року, то Болтян розглядає крипторинок як хороший інвестиційний майданчик, навіть якщо біткоїн впаде до 10 тисяч, а то й нижче за монету. Причина такого оптимізму полягає в тому, що криптовалюта перетворюється на міжнародний платіжний інструмент. Це вже не лише спекулятивна арена: тепер у світі завжди комусь потрібні криптовалюти для оплати товарів та послуг.

- Так, останніми роками попит на криптовалюти був спекулятивним, але незабаром цей попит буде прикладним, - вважає Олександр Болтян. - Питання лише у тому, яким буде обсяг попиту. Це залежатиме від активності міжнародних бізнесменів, розвитку політичних відносин між найбільшими економіками світу, у тому числі стримування активності тероризму. Тобто навіть після падіння біткоїну до мінімумів ціни відновлюватимуться.

Щодо порад купувати чи продавати криптовалюту, то, каже експерт, зараз, швидше, час купівлі. Але при цьому потрібно керуватися обов'язковими правилами: купувати тільки в тому випадку, якщо є вільні гроші, і не чекати на швидкий прибуток. Наразі горизонти планування інвестицій починаються з трьох-п'яти років.

Докладно про спроби України легалізувати криптовалюту ми писали тут.