Завантажити ще

Євросоюз не зміг домовитися про обмеження цін на газ

Євросоюз не зміг домовитися про обмеження цін на газ
Фото: twitter.com/vonderleyen

Після переговорів у Брюсселі 27 лідерів країн - членів Євросоюзу не змогли подолати розбіжності між найбільшими країнами-членами та встановити обмеження ціни на газ. При цьому країни ЄС домовилися далі шукати компроміс на основі пропозицій Єврокомісії. Про це пише Bloomberg.

Після годин переговорів лідери попросили виконавчу владу ЄС запропонувати "тимчасовий динамічний ціновий коридор для операцій із природним газом, щоб негайно обмежити епізоди надмірного зростання цін на газ". Вони також заявили, що продовжуватимуть розробку часових рамок для обмеження ціни на газ у виробництві електроенергії, включаючи аналіз витрат та вигод.

- Ми розробимо додатковий новий індекс, який краще відображатиме ситуацію з цінами на ЗПГ, а поки що ми створимо механізм ринкової корекції, щоб обмежити епізоди надмірних цін на газ, - заявила президент ЄК Урсула фон дер Ляйєн.

Лідери також попросили вжити заходів для уникнення екстремальних цінових стрибків і використовувати їхню загальну купівельну спроможність як важіль впливу в переговорах зі світовими постачальниками газу. Спільні закупівлі будуть добровільними, але з вимогою, що 15% обсягу, необхідного для заповнення газових сховищ, купуватиметься блоком.

Дипломати заявили, що вплив пропозицій повинен бути оцінений експертами перед затвердженням, і лідери наполягли на тому, що будь-яка угода повинна враховувати їх різні енергетичні баланси. Один із високопоставлених дипломатів підсумував, що "ви ж не сідаєте в поїзд, не знаючи пункту призначення".

Лідери ЄС зустрінуться у п'ятницю, 21 жовтня, на другий день саміту, на порядку денному якого будуть економічні питання. Міністри енергетики блоку зустрінуться наступного тижня, щоби далі погоджувати деталі.