19 червня
Завантажити ще

Російський бізнесмен Фрідман написав листа до НБУ - готовий подарувати "Альфа-Банк" державі

Російський бізнесмен Фрідман написав листа до НБУ - готовий подарувати
Фото: REUTERS

Російські бізнесмени Михайло Фрідман та Петро Авен підтвердили готовність докапіталізувати "Альфа-Банк" Україна на $1 млрд або передати його у власність держави. Натомість акціонери не вимагатимуть зняття санкцій. Про це Фрідман повідомив голові НБУ Андрію Пишному у листі, який є у розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна".

- На нашу думку, приватні інвестиції - це найкращий варіант… Водночас, якщо уряд України чи Національний банк схиляться до рішення, що "Альфа-Банк" Україна має контролюватись державою чи іншим акціонером, ми готові безоплатно передати акції банку, - сказано у листі.

Фрідман пояснив необхідність такого звернення медіаатакою проти банку та занепокоєнням клієнтів. За його словами, у жовтні у Брюсселі заплановані зустрічі представників банку з регуляторними органами ЄС щодо можливості докапіталізації. 

- Окремо зазначу, що ми ніколи не ототожнювали інвестиції у капітал банку зі зняттям персональних санкцій. Нам дуже шкода, що в Україні інформацію було викривлено. Акціонери з повагою поставляться до рішення державних органів передати контроль над банком державі або іншому акціонеру і не оскаржуватимуть рішення в судах. Ми зробимо все можливе, щоб перехідний період пройшов негучно й непомітно для клієнтів, - зазначив Фрідман.

28 лютого ЄС увів санкції проти російських акціонерів "Альфа-Банку" Михайла Фрідмана та Петра Авена. Їм належало 32,86% та 12,4% акцій банку відповідно. 2 березня НБУ позбавив їх права голосу. 11 липня "Альфа-Банк" повідомив, що змінює назву на "Сенс Банк", щоб не асоціюватися із росіянами.

Фрідман останні роки жив у Лондоні. У березні в інтерв'ю Forbes-Росія мільярдер заявив, що його банківську карту і рахунок заблокували, через що він "не може навіть заплатити за прибирання будинку".

Новини по темі: Банки НБУ Санкції