24 травня
Завантажити ще

В НБУ заявили, що долар по 40 з нами тимчасово і закликали повірити в гривню

В НБУ заявили, що долар по 40 з нами тимчасово і закликали повірити в гривню
Фото: REUTERS

Дестабілізація на ринку готівкової валюти після ослаблення офіційного курсу носить тимчасовий характер. Офіційний курс гривні та курс на безготівковому ринку скоро урівняються. Про це заявив голова Ради Національного банку Богдан Данилишин.

- Нічого критичного не відбулося. Неможливість миттєво підкріпити обмінні каси готівковою валютою стала однією з причин поточної ситуації. НБУ та банки вживають заходів для наближення курсу готівкового ринку до нового офіційного курсу. Перші дні роботи міжбанківського валютного ринку після встановлення офіційного курсу на рівні 36,5686 показали, що в Україні немає проблем з безготівковим доларом, на міжбанківському ринку є профіцит валюти, який дозволяє НБУ поповнювати ЗВР. Тому питання наближення безготівкового і готівкового курсу носить технічний характер, який впирається в логістичні процеси, пов’язані з завезенням готівкової валюти в Україну та з підкріпленням кас банків в Києві та в регіонах, - написав він. 

По словам Данилишина, на ситуацію на валютному ринку позитивно вплинуть розблокування українських портів, збір зернових, налагодження транспортних коридорів для іншого експорту, допомога від міжнародних організацій, від ЄС та США. Голова Ради Нацбанку закликав з більшим оптимізмом дивитись на перспективи гривні і повірити в національну валюту так, "як ми віримо у перемогу".

НБУ з 21 липня "скоригував" офіційний курс на 25% до 36,6 гривень за долар. Тоді як купити гривню в обмінниках можна було по 40 гривень за долар. З 29 липня Нацбанк заборонив обмінним пунктам (крім банків) показувати курс долара на табло чи вивісках.

Новини по темі: Курс валют долар