20 травня
Завантажити ще

У Нацбанку пояснили заборону обмінникам виставляти курси: Причин для паніки немає

У Нацбанку пояснили заборону обмінникам виставляти курси: Причин для паніки немає
Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Національний банк в умовах війни зацікавлений у дисципліні на валютному ринку, дотриманні норм валютного законодавства та регуляторних актів. Цим було викликано останнє рішення НБУ щодо обмінних пунктів. Про це повідомив голова Ради Національного банку УкраїниБогдан Данилишин у Facebook.

– Національний банк вважає, що розхитування ситуації з готівковим курсом під час війни для отримання додаткової маржі у сегменті, де купує валюту населення, неприпустимо, – написав він.

Як зазначив Данилишин, з метою мінімізації спекуляцій та створення дійсно конкурентного середовища НБУ посилює вимоги до небанківських установ щодо організації торгівлі готівковою валютою.

– У цих умовах це виправданий крок, – додав він.

Голова Ради НБУ вважає, що "жодних підстав для валютної паніки зараз немає, ситуація поступово нормалізується, баланси вирівнюються".

Данилишин також зазначив, що після того, як НБУ з 21 липня "скоригував" офіційний курс на 25% до 36,6 гривень за долар, вже перший тиждень показав позитивні ефекти.

- Якщо за січень-травень валютні резерви країни скоротилися на 6 млрд доларів, то лише протягом останнього тижня чистий викуп іноземної валюти Національним банком становив 650 млн доларів. Коригування валютного курсу під умови, що змінилися, не означає нестабільність, - написав він.

НБУ з 29 липня заборонив обмінним пунктам (крім банків) інформувати про курси поза касами, у тому числі привертаючи увагу будь-якими цифровими значеннями або символами (табло).