Завантажити ще

Що буде з курсом першого тижня серпня

Що буде з курсом першого тижня серпня
Фото: facebook.com/Олег Постернак

Ми б і раді не помічати валютний курс, але як це зробити? Адже від нього залежать не лише ціни в наших магазинах, а й доходи та заощадження у гривні. І дивлячись, як змінюються таблички в обмінках, нам тільки й залишається констатувати, як зарплати у доларовому еквіваленті прагнуть межі бідності.

Станом на 29 липня середній курс долара в обмінках склав 39,62/40,95 грн, середній курс євро – 39,91/41,56 грн. На чорному ринку долар продавали по 41,72 грн., євро – по 42,35 грн.

Щодо прогнозів на найближчий час, то перший тиждень серпня для гривні буде періодом падіння. Про це у коментарі "КП в Україні" розповів Олександр Болтян, аналітик компанії Esperio. За його словами, якщо Нацбанк не втручатиметься з інтервенціями, курс цілком може піти за 40 грн.

- Думаю, що середній курс продажу долара в Україні з 1 по 7 серпня перебуватиме у межах 43-45 грн, курс євро буде близьким до паритету, - вважає Болтян. – А дефолт «Нафтогазу» є провісником того, що Україні також варто готуватись до дефолту. Окрім фактичного тиску на валютний ринок через війну,  падіння економіки та дефолту «Нафтогазу», на гривню тиснуть ще й песимістичні настрої населення.

Водночас, економіст Андрій Мартинюк вважає, що курс долара наступного тижня стабілізується на рівні 40 грн за долар, якщо, звичайно, спекулянтам не вдасться розігнати паніку і розгойдувати ситуацію ще більше.