Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

НБУ: В Україні зростає інфляція, але економіка поступово відновлюється

НБУ: В Україні зростає інфляція, але економіка поступово відновлюється
Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Експерти Національного банку оприлюднили аналіз тенденцій економічних подій в Україні та світі. У документі йдеться про те, що інфляція прискорюється в усьому світі і Україна - не виняток. За оцінками НБУ, споживча інфляція у нашій країні у червні зросла до 20,1%. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

- Причини інфляції насамперед пов'язані з війною: це порушення виробничих та логістичних шляхів, руйнування потужностей та інфраструктури, окупація територій. На ціни в Україні також впливає висока вартість енергоносіїв, – наголошую фахівці НБУ.

Ціни на пальне в Україні стабілізувалися, хоч і на високому рівні. Це сталося завдяки поступовому насиченню ринку. За оцінками експертів, дефіцит пального закінчиться ближче до осені, коли буде підписано довгострокові контракти з іноземними постачальниками.

Фіксація обмінного курсу гривні до долара та мораторій на підвищення тарифів на тепло та газ дають можливість стримувати інфляційну динаміку в Україні, констатують у НБУ.

У банку також зазначають, що зараз активно триває процес відновлення економічної активності. Населення та бізнес адаптуються до нових умов, налагоджуються виробничі процеси. Це дає поштовх для відновлення економічної активності у більшості секторів економіки.

– Цей процес стримують логістичні складності та фізичні руйнування потужностей через військові дії, – додали в НБУ.

З пошуком роботи ситуація в Україні, як і раніше, складна. Пропозиція ринку праці надалі значно переважає попит. Населення все активніше шукає роботу, проте попит на робочу силу залишається слабким. Це призводить до зниження зарплат.

НБУ також констатували, що дефіцит державного бюджету розширюється. Збільшення видатків та скорочення доходів зумовило розширення дефіциту державного бюджету у червні. Його фінансування відбувалося переважно за рахунок міжнародної фінансової допомоги та монетизації з боку НБУ.