Завантажити ще

УЗ запустила ще один потяг найдовшим у Європі маршрутом вузькоколійки

УЗ запустила ще один потяг найдовшим у Європі маршрутом вузькоколійки

Раритетною Гайворонською вузькоколійкою поїхав ще один поїзд Укрзалізниці, який курсуватиме між Вінницькою та Кіровоградською областями. Про це повідомили у пресслужбі УЗ.

"У жовтні 2021 року після півторарічного простою було відновлено курсування приміського поїзда між Вінницькою та Кіровоградською областями вузькоколійним маршрутом Гайворон – Рудниця, а минулого тижня було додано ще один, денний, потяг. Це є найдовший маршрут вузькоколійки в Європі – близько 130 км", -  розповіли в УЗ.

У відомстві зауважили, що вузькоколійка наразі активно використовується в тому числі переселенцями, яких у Гайвороні та Бершаді близько 10 тисяч.

"На першому організованому Укрзалізницею рейсі для журналістів та активістів залізничного руху курсували традиційні для вузькоколійки раритети: два пасажирські вагони Pafawag та паротяг Гр-280 (міняється з тепловозом ТУ2)", - йдеться у повідомленні пресслужби УЗ.

Вартість квитка за повним маршрутом, від Гайворона до Рудниці, — 32 гривні.

Поїзд курсуватиме тричі на тиждень та зупинятиметься на 14 станціях.

Як відомо, раніше міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що, враховуючи стратегічне значення Укрзалізниці, урядом було прийнято рішення про перенаправлення 18 млрд грн з програм Мінінфраструктури на потреби компанії.