25 травня
Завантажити ще

Повернення 1917 року: хроніка пікіруючої Росії на 16-й день війни

Повернення 1917 року: хроніка пікіруючої Росії на 16-й день війни
Фото: Вік М від Pixabay

Поки російська влада сподівається, що питання з дефіцитом «будуть вирішуватися» і «люди зрозуміють», самі росіяни нічого розуміти не збираються. Усім їм чудово відомо: щойно влада заговорила про те, що хвилюватися не варто, саме час починати хвилюватися і скуповувати все поспіль.

«І це лише квіточки, – констатував на своїй сторінці у соцмережі економіст Ерік Найман. - Мінпромторг уже обговорює запровадження держрегулювання цін на соціально значущі товари.

Чекають на крайній випадок. А хіба він ще не настав? Слідом за цією стадією завжди настає товарний дефіцит».

Експерт нагадує, що російський уряд уже опублікував список 200 імпортованих товарів, заборонених до вивезення із РФ до кінця 2022 року. І це більше схоже на список проблем:

  • технологічне обладнання;
  • телекомунікаційне обладнання;
  • медичне обладнання;
  • транспортні засоби;
  • сільгосптехніка;
  • електрична апаратура.

У Кремлі зазначають, що такої економічної війни щодо РФ ще не було, ситуація безпрецедентна, тому прогнози робити сенсу немає.

КАМАЗ зіштовхнувся із нестачею західних комплектуючих, продовжує Найман. Автозавод використовує двигуни Cummins (США), коробку передач ZF (Німеччина) та паливну апаратуру Bosch (Німеччина).

Вантажна авіакомпанія «Атран», яка входить до десятки найбільших у РФ, зупинила польоти через брак запчастин для літаків Boeing.

Вперше в історії із СОТ можуть виключити країну. Хто це буде - можна довго не думати: зрозуміло, що РФ.

ЦБ РФ виключать із Центробанку центробанків – швейцарського Банку міжнародних розрахунків. Це вже серйозно та надовго.

«Зі звільненням людей у ​​закритих іноземними компаніями підприємствах планують боротися просто – запроваджуватимуть зовнішнє управління, – каже Найман. - Напевно, залишать працювати людей, які там наразі трудяться, окрім іноземців. США вже попередили про наслідки для РФ – це повернення 1917 року і міжнародні позови до РФ. Великобританія запроваджує санкції проти Абрамовича, Сечина, Дерипаски, Лебедєва, Міллера, Костіна та Токарєва. Продаж Абрамовичем «Челсі» заблокований, а Україна так сподівалася якнайшвидше отримати його гроші! Лавров на переговорах в Анталії повідомив, що такої неповаги до «великої держави вони не очікували».​