20 травня
Завантажити ще

Експерт про російську економіку: Це як курка з відрубаною головою, яка ще побігає якийсь час

Експерт про російську економіку: Це як курка з відрубаною головою, яка ще побігає якийсь час
Фото: velikorodov94 з веб-сайтом Pixabay

Незважаючи на патову ситуацію у своїй економіці, РФ, використовуючи величезні резерви зі всіх схованок та адміністративні інструменти, тримає ринок. Про це на своїй сторінці у соцмережі написав бізнесмен Денис Довгополий.

«Це і валютний ринок, який повністю паралізований, і ринок акцій та фінансових інструментів. "Все тримається на тому, що ринок не може почати фіксувати збитки через технічні обмеження", - пише експерт. - Тому на ринку встановилася дуже крихка рівновага, яка сильно тисне на всю економіку, але поки що тримається».

Денис Довгополий: Є інформація, що деякі банкіри почали готуватися до шухера і розграбовувати тихенько свої банки, розуміючи, що ті все одно обваляться.

Скільки це може балансувати, незрозуміло, але м'якої посадки однозначно нічого очікувати. Датою абсолютної катастрофи експерт називає середину квітня, хоча є величезні шанси, що все обвалиться задовго до цього.

«Будь-який помах крила метелика може обвалити все, – продовжує Довгополий. - Наразі починає тиснути іпотека, яка взагалі немає сенсу в курсі більше 125 рублів. Є інформація, що деякі банкіри почали готуватися до шухера і розграбовувати тихенько свої банки, розуміючи, що ті все одно обваляться. На банки починає тиснути ще один цікавий фактор: обмеження у готівці та різке зростання цін на все. Якщо першого тижня народ поніс гроші у банки через підвищену ставку, то тепер він почав згадувати дефолти і неможливість зняти депозити, тож пішов знімати гроші. Технічно банківську паніку не можна зупинити лише регуляторними обмеженнями, а це виведе людей на вулицю».

Експерт образно порівняв сьогоднішню російську фінансову систему з куркою, якій відрубали голову, але вона за інерцією ще якийсь час бігає. Але через те, що фінансова система РФ дуже велика і європейці мають всередині неї чимало грошей, ця «курка» побігає не пару хвилин, а пару тижнів.