Завантажити ще

Росія скасувала долари до 9 вересня

Росія скасувала долари до 9 вересня
Фото: Томас Брехер з Pixabay

Центробанк Росії запровадив нові обмеження щодо валютних рахунків. Росіяни не зможуть зняти з них кошти у готівковій валюті, а лише в рублях за ринковим курсом на день видачі. Про це повідомляє пресслужба банку.

Новий порядок діятиме з 9 березня до 9 вересня 2022 року.

- У спробі полегшити вплив санкцій на курс рубля, Центробанк по суті заборонив клієнтам знімати зі своїх рахунків більше 10 тисяч доларів протягом наступних 6 місяців, - пояснив засновник компанії Performance Managment Сергій Сароян. - На думку регулятора, понад 90% валютних вкладів відкрито на меншу суму, але, вочевидь, обмеження стосуватимуться всіх валютних рахунків і вкладів усередині кожного банку. Іншими словами, людина не зможе отримати готівкою понад 10 тисяч доларів, навіть якщо вона розбила заощадження за декількома рахунками всередині одного банку. Крім того, отримати на руки іноземну валюту крім доларів не вийде: решта валют буде конвертована в долари за поточним курсом.

Відкрити новий валютний рахунок ніхто не забороняє, ось тільки вивести вийде лише рублі за ринковим курсом, продовжує експерт.

Від себе додам, що курс рубля до валюти сьогодні, м'яко кажучи, дуже дивний.

Знайомий росіянин, який перебуває зараз у Європі, сьогодні вранці впевнився, що курс "Сбербанка" РФ становить 90/95 рублів за долар і вирішив зняти хоча б 100 євро у європейському банкоматі. Нічого не вийшло – ця операція виявилася заблокованою. Тоді він спробував розплатитися карткою "Сбера" у продуктовому магазині. Вийшло, але з неї зняли кошти з розрахунку 151 рубль за євро.

Сергій Сароян: Основний удар зараз наноситься по росіянам, які бажають врятувати свої накопичення від знецінення рубля або ж планують еміграцію в інші країни.

- Основний удар зараз завдається росіянам, які бажають врятувати свої накопичення від знецінення рубля або ж планують еміграцію в інші країни, - вважає Сароян. - Нагадаю, що раніше вже було запроваджено обмеження на вивіз із країни суми, що перевищує 10 тисяч доларів, що явно не сприяє тривалому перебування за кордоном. Особливо на тлі припинення співпраці з Visa та Mastercard, яке призвело до припинення роботи карток російських банків в інших країнах.

«Прочитав заяву Центробанку мордору щодо нових валютних обмежень. Там, походу, до 9 вересня долари скасували, – написав на своїй сторінці у соцмережі засновник «Монобанку» Олег Гороховський. - А ще подивився на список компаній, які залишили РФ або припинили надання послуг на цій території, і в мене риторичне питання: чому премію Дарвіна за найбезглуздішу смерть присуджують лише людям? Пропоную вручити її цілій країні – за 13 днів таке провернути, це реально Оскар. З елементів цивілізації за 13 днів у Росії потенційно залишається лише електрика та туалетний папір, а решта тю-тю».

Гороховський зазначає, що все це – недостатня ціна за загиблих у ці дні українців, але це ще не кінець.

«Не можна зупинятись, поки ці орки не зжеруть самі себе, – резюмував Гороховський. - Слава Україні!».