Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

НБУ – про операції з валютою: продавати можна, купувати не можна, зняття – з обмеженням

НБУ – про операції з валютою: продавати можна, купувати не можна, зняття – з обмеженням
Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Національний банк України на своїй сторінці у фейсбуці нагадав, які операції з іноземною валютою доступні в умовах війни.

Для громадян

Дозволено:

Продати іноземну валюту можна у працюючих відділеннях банків, операторів поштового зв'язку та в обмінниках, обмеження відсутні. Офіційний курс гривні до долара – 29,25 грн/$(зафіксований на 24.02.2022).

Зняти з валютного рахунку можна валюту в валюті рахунку в еквіваленті 30 тис. грн. на день без комісій (дозволено з 1 березня 2022 року) та у національній валюті у розмірі 100 тис. грн, попередньо здійснивши продаж валюти з власного рахунку та зарахувавши ці кошти на рахунок у національній валюті (дозволено з 24.02.2022 року).

Продати валюту можна через онлайн банкінг без обмежень.

За кордоном можна використовувати платіжні картки для зняття готівки та розрахунків. Обмежень на безготівкові розрахунки за кордоном немає.

Заборонено:

Купівля іноземної валюти поки що заборонена (заборона діє з 24 лютого 2022 р.).

Будь-які операції з використанням російських та білоруських рублів.

Заборонено перекази, у тому числі з використанням картки або іншого електронного платіжного засобу, випущеного платіжною системою, що працює у Росії та Білорусі. Також такими картками не можна розрахуватися в Україні: зробити переказ чи платіж або зняти з них готівку.

Підприємствам

Підприємства, які мають спеціальні дозволи та забезпечують виконання мобілізаційних планів, можуть знімати готівкою іноземну валюту без обмежень.

На територіях, що знаходяться під загрозою окупації Росії, зняти з валютного рахунку можна без обмежень валюту в валюті рахунку, рішення про обсяги видачі готівкової валюти прийматимуть керівники відділень банків на місцях, виходячи із ситуації з наявністю готівки.

Розраховуйтесь картами

Слідом за Офісом президента НБУ закликав розраховуватися картами, щоб не створювати зайве навантаження на банки, не наражати на небезпеку себе і інкасаторів.

- Користуйтеся платіжними картками: робити розрахунки можна як з гривневої, так і з валютної картки. Жодних обмежень на безготівкові розрахунки Національний банк України не запроваджував, - повідомили у НБУ.

Для продажу валюти рекомендували використовувати онлайн-банкінг вашого банку, оскільки це найбезпечніший спосіб.

3 березня - восьмий день вторгнення Росії в Україну.

Новини по темі: валюта НБУ