В Україні зростає кількість пенсіонерів, а кількість працюючого населення відносно людей пенсійного віку навпаки зменшується. Пенсійних виплат не вистачає вже сьогоднішнім пенсіонерам, а далі може бути лише гірше. Тож на сьогодні єдиний вихід – запровадження другої пенсії, - вважає голова партії та заступниця фракції «Слуга народу» Олена Шуляк.
Концепцію пенсійної реформи, згідно з якою українці самі накопичуватимусь собі на пенсію, презентував народним депутатам міністр фінансів Сергій Марченко ще у листопаді 2021 року. Але й досі законопроєкт не потрапив на голосування.
- Пенсійна реформа – це мій особистий біль, - прокоментувала ТСН.ua ситуацію Олена Шуляк. - Є законопроєкт, у нього складна доля, він дуже важко проходив комітет, бо багато хто не є прихильниками пенсійної реформи. Але на сьогодні комітет пройдено, є всі погодження Мінфіну, асоціацій, представників фахових організацій, які надавали свої експертні висновки. Проте цей законопроєкт ніяк не може потрапити до сесійної зали. Сподіваюся, що цей закон буде ухвалений цього року.
Щодо побоювань українців, що додаткові кошти на пенсійне накопичення будуть забирати з їхніх кишень та направляти у приватні пенсійні фонди, очільниця партії висловилась рішучо.
- Це брехня. Друга пенсія, яка стосується обов’язкового накопичувального страхування другого рівня, - це ті кошти, які будуть сплачуватися державою та роботодавцем. Людина, яка працює, отримуватиме певну суму додатково до тієї пенсії, яка на 100% їй забезпечена, - пояснила Олена Шуляк.
Друга пенсія (другий рівень пенсійного забезпечення) – це обов'язкові накопичувальні пенсії, що акумулюються у накопичувальному пенсійному фонді. Щоб уберегти ці кошти від інфляції, а також отримати додатковий прибуток, фонд інвестуватиме їх у певні фінансові інструменти.
На відміну від першого (солідарного) рівня відрахування працюючих українців накопичуватимуться на індивідуальних рахунках.
Згідно із законопроектом, накопичувальна система виплачуватиметься додатково до солідарної.