Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Розслідування: Медіаатаки на Дмитра Торнера організовує банкір Денис Кірєєв і колишні родичі

Розслідування: Медіаатаки на Дмитра Торнера організовує банкір Денис Кірєєв і колишні родичі

У 2019-му та у 2021-му роках замовником медіаатак на Дмитра Торнера виступав колишній член наглядової ради Укрексімбанку і екс-перший заступник голови правління Ощадбанку Денис Кірєєв.

Про це йдеться у розслідуванні "5 каналу".

За словами політтехнолога Ігоря Мізраха, у 2019 році метою Кірєєва було зняти Торнера з виборів.

«Це представлено було як політична ситуація, як проукраїнська позиція... що парламент має бути чистий, мають люди пройти тільки чисті. Це був Денис Сергійович Кірєєв. Мета була - зняти з виборів, людям донести, що ця людина є шахраєм - і побільше інформації має бути на сайтах... побільше залучено соцмереж», - зазначає він.

Разом з тим Кірєєв надавав маніпулятивну інформацію, яка не відображала реального статусу Дмитра Торнера. Ігор Мізрах наголошує, що після глибоко аналізу матеріалів всі публікації, замовлені Кірєєвим, з сайтів знімалися, бо не відповідали дійсності.

«Коли я почав дивитись, побачив, що є документи. Наприклад, мені надали рішення суду, я подивився, що є наступне рішення суду, яке перекреслює те, яке мені надали», - розповідає Ігор Мізрах.

У свою чергу адвокат Андрій Циганков звертає увагу на те, що атака на Дмитра Торнера велася не лише через медіа, але й із залученням правоохоронних органів. Він нагадує, що закон не передбачає перевірку кандидатів до Верховної Ради Службою безпеки України, але Торнера зняли з виборів саме через СБУ.

«Вважаю, що ані повноважень, ані підстав для цього не було… То була стратегія опонентів Дмитра Торнера. Сьогодні ми знаємо, що за цим розпіаренням ситуації, швидше за все продажу її в політичне русло, стояв Денис Кірєєв», - переконаний адвокат.

За даними ЗМІ, можливості впливу на СБУ Кірєєв отримав після того, як службу очолив Іван Баканов, з яким він товаришує.

«Після призначення Баканова відбувається повернення до СБУ кадрів часів Януковича. Звільняються патріоти з провідних посад. В СБУ починають просуватись пройдисвіти домайданного часу. Наприклад, друг Баканова – Денис Кірєєв, якого неодноразово звинувачували в тому, що він є діючим агентом ФСБ РФ», – каже блогер Ярослав Бондаренко.

При цьому Кірєєв діяв не лише у власних інтересах, але й в інтересах своєї родички Тетяни Сергієнко, екс-дружини Торнера. Вона багато років працювала в центральному апараті МВС, була довіреною помічницею заступника міністра внутрішніх справ Віктора Ратушняка, який підозрюється у причетності до розстрілів на Майдані і нині ховається в Росії. Батько Тетяни Євген Сергієнко, генерал-майор, за часів Кучми був заступником голови СБУ.

«Опонентом Торнера виступив Денис Кірєєв, який фактично формував цей конфлікт на користь сім'ї Сергієнка. І тому, напевно, у цих ситуаціях більш зрозуміло, чому СБУ так уважно приділило увагу цьому опоненту (назвемо його так) у процесі», - розповідає Андрій Циганков.

Для Тетяни Сергієнко важливо, щоб Дмитро Торнер не міг приїздити до України ще з однієї причини: вона через свої зв’язки домоглася від суду позбавити його батьківських прав і унеможливити спілкування з сином.

Саме тому після того, як усі звинувачення, сформовані в 2019 році, з Дмитра Торнера були зняті і він знову спокійно приїздив до України, у 2021 році була організована ще одна інформаційна атака проти нього.

«У жовтні 2021-го у ЗМІ з'явився матеріал про Дмитра Торнера. Журналісти нагадали історію 2019-го, а також спробували зв’язати Торнера з українськими бізнесменами та чиновниками Офісу президента. А нещодавно осетинські, казахські, російські та українські сайти дали нібито цитату екс-чільника МВС Арсена Авакова, мовляв, розслідування щодо Торнера не закінчене. Та у прес-службі Авакова цю інформацію заперечили», - наголошують журналісти.

Андрій Циганков підкреслює: історія Дмитра Торнера свідчить про небезпеку використання спецслужб у замовних цькуваннях. А журналісти звертають увагу на те, що ситуація з Кірєєвим схожа на історію зі “слугою” Трухіним, бо він і досі уникає відповідальності і прикриває свої оборудки зв’язками в СБУ. Та журналісти сподіваються, що після оприлюднення розслідування правоохоронці звернуть увагу на його діяльність.