Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Як поліпшити умови для бізнесу: Олена Шуляк та Юлія Свириденко зустрілися з European Business Association

Як поліпшити умови для бізнесу: Олена Шуляк та Юлія Свириденко зустрілися з European Business Association
Фото: http://facebook.com/ShuliakOlena

У центральному офісі партії «Слуга Народу» відбулася зустріч очільниці партії «СН» Олени Шуляк з урядовцями та членами European Business Association.

Учасники зустрічі обговорили, зокрема, діджитилазацію відносин бізнесу з державою, лібералізацію трудового кодексу, законодавчі напрацювання для поліпшення умов ведення бізнесу в Україні, а також шляхи стимулювання економічного розвитку України.

Очільниця партії «Слуга Народу» запевнила, що такі зустрічі поліпшують комунікацію влади з бізнесом.

«Бізнесу не цікаві гасла, йому треба конкретика: щодо планів влади у боротьбі з тіньовою економікою та реалістичності податкових ініціатив. Наприклад, стосовно зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, оподаткування страхових виплат. Ми "пройшлися" по найбільш наболілих питаннях: від необхідності тотальної діджиталізації до іншого стимулювання економічного розвитку», - зазначила вона.

Олена Шуляк, зокрема, запевнила, що перед написанням та внесенням у парламент законопроєкту про податкову реформу влада обговорить його норми з головними стейкхолдерами – бізнесом.

«У нас є негативний досвід із законопроєктом №5600, який виніс уряд та був у парламенті, але остаточного тексту довго не було. І потім довелося пів року боротися з певними міфами. Я буду говорити з паном Гетманцевим та Марченком про необхідність обговорити цей законопроєкт, а потім його внести», - заявила вона.

Перший віцепрем'єр-міністр - економіки України Юлія Свириденко розповіла, що приортітетними напрямками для Мінекономіки на 2022 рік є реалізація таких проєктів, як термомодернізація старих будівель, «Доступна іпотека 5%», зрошення земель півдня України, кредитування під 5% великого машинобудування та суднобудування.

«Це програми, на які є видатки, передбачені держбюджетом, і це те, чим ми вже займаємось. Це дуже важливо, адже не потрібно буде чекати зміни, не шукати додаткові джерела. В нас став більш практичний підхід до управління економікою», -  завила Юлія Свириденко.

Зі свого боку, виконавча директорка European Business Association Анна Дерев’янко висловила сподівання, передала ТОП-5 практичних питань та повний перелік питань, які турбують бізнес. Зокрема, боротьба з тіньовою економікою, зниження фіскального тиску, зняття податкового навантаження на депозити, процедура підтвердження GMP Держлікслужбою, врегулювання оподаткування довгострокового страхування життя.

«Це перша п’ятірка, яку ми пропонуємо розглянути. Розуміємо, що їх можна розглянути плюс-мінус досить оперативно. Стратегічно – нас турбує питання трудового кодексу. Нам дуже важливо осучаснити трудовий кодекс, трудове законодавство. І звісно бізнес турбує питання продовження співпраці з МВФ», - сказала вона.