22 грудня
Завантажити ще

Що буде з доларом на другому тижні лютого

Що буде з доларом на другому тижні лютого
Фото: Тась Микола/УНІАН

Валютний ринок поступово заспокоюється: за минулий тиждень курс долара до гривні значно знизився на всіх сегментах валютного ринку на 1,6–2,5%.

- Так, минулої п'ятниці офіційний курс долара, що встановлюється НБУ, знизився з 28,99 до 28,27 грн (-2,5%), - констатував Вадим Йосуб, старший аналітик «Альпарі».

Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДилінг», за цей час знизилися на 1,6%, середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках знизилися за тиждень на 1,7-1,9%. При цьому спред між середнім продажем і середньою покупкою скоротився з 1,0% до 0,8% за рахунок швидшого зниження курсу продажу порівняно з покупкою.

Нацбанк у своєму черговому макроекономічному та монетарному огляді пояснив, що погіршення інформаційного середовища навколо України, продаж з цієї причини інвесторами держоблігацій та значні бюджетні витрати наприкінці 2021 року сформували девальваційний тиск на гривню. У той же час наприкінці січня на тлі покращення інформаційного середовища з'явилися перші ознаки стабілізації ситуації на ринках.

- На найближчий тиждень ми очікуємо на зниження курсу долара до гривні, - прогнозує Йосуб. – Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 27,8 грн, а готівковий долар у банках – близько 27,7/27,9 грн.

Аналітик компанії «Центр біржових технологій» Максим Орищак погоджується: другий тиждень лютого буде для гривні періодом зросту. Середній курс продажу долара становитиме 28,15-28,35 грн, середній курс продажу євро - 32,15-32,35 грн.

– Причин для оптимізму кілька, – зазначив експерт у коментарі «КП" в Україні». - По-перше, новинний фон навколо відносин України та Росії не погіршується. Це має зменшити спекулятивну активність на валютному ринку. У медійному просторі з'являється більше коментарів, що цілісності країни нічого не загрожує, хоча побоювання військових дій на сході країни зберігаються. Якщо в середньому прогнози сходитимуться до того, що на перший та другий квартали загострення ситуації не відбудеться, спекулянти зменшать свою активність.

По-друге, продовжує експерт, варто відзначити зміну монетарної політики НБУ у січні та готовність фінансового регулятора підвищувати ставку у майбутньому. Це створює передумови для помірного зростання гривні.

По-третє, важливо розуміти, що ані ціни на нафту, ані статистика США щодо ринку праці, ані американський держборг не впливають безпосередньо на гривню.

– Громадянам, які хочуть заробити на валютних спекуляціях, важливо враховувати спред (різниця між ціною купівлі та продажу валюти) та тенденції ринку, – каже Орищак. - Купівля іноземної валюти ще може принести прибуток, але орієнтуватися на курс 35 грн. за долар і вище не варто.