7 листопада
Завантажити ще

700 грамів замість кілограма: як зрозуміти, що вас обважили

700 грамів замість кілограма: як зрозуміти, що вас обважили
Фото: Мариенко Андрей/УНИАН

Все тече, все змінюється окрім одного: обвішують на наших ринках, як і раніше, безбожно. Причому 20-30 г обважування – це, можна сказати, ще пощастило. Купивши кілограм помідорів чи огірків, додому цілком можна принести 700 г, а це за нинішніх цін мінімум 20 грн чистого збитку на кілограмі.

Якщо ж купувати кілька видів товару на вагу, можна взагалі влетіти в серйозний мінус.

– Купувала у кіоску на нашому ринку кілька видів сиру, – розповідає подруга. - Підсумкова сума – більше 500 грн – здалася мені завеликою, тому попросила все переважити та перерахувати. Причому попередила: паралельно я теж рахуватиму! Продавець була дуже незадоволена, але в результаті замість 510 грн нарахувала 421 грн і «виправдалася»: мовляв, напевно, на калькуляторі щось не те натиснула.

Словом, не хочете, щоб вас дурили – треба увесь час бути напоготові. І сьогодні ми розповімо, як зрозуміти, що вас обважили, ще до того, як ви прийдете додому і переважите куплене.

1. Ваги під кутом

Найпростіший і найбанальніший спосіб обважити покупця – це поставити ваги так, щоб той не бачив цифри на табло. Зробити це непросто, адже на сучасних терезах індикатори знаходяться з обох боків. Але хитромудрі продавці знайшли вихід у тому, щоб ставити ваги під кутом до покупця, і треба добряче постаратися, щоб розгледіти на них хоч щось.

Продавець нічим не ризикує. Якщо покупець трапиться скрупульозний і вимагатиме «доступу» до табло, йому, звичайно, підуть назустріч. Але якщо ви соромитеся або просто справляєте враження неуважної людини, будьте готові до того, що вас обвісять на 100, 200, а то й 300 г - на скільки вистачить нахабства продавця. Моїй подрузі минулого літа замість 2 кіло персиків поклали 1,3 кг, і щось мені підказує, що це навіть не межа.

Що робити?

Попросіть продавця пропустити вас до терезів під час зважування або встановити їх так, щоб ви бачили цифри на табло.

2. Навколо терезів багато зайвого

Ви нічого не можете розглянути на терезах, тому що вони з усіх боків обкладені якимось товаром, декором, лотками, коробками і навіть ганчірками. Продавець зважив товар і сказав підсумкову вартість, але ви й гадки не маєте, що там насправді було на терезах.

Крім того, столик з вагами може стояти нестійко, хитатися. У такому нестійкому положенні електронні ваги постійно сіпаються, цифри перескакують, і можна бути впевненим, що ці стрибки явно не на користь покупця.

Прохання пропустити вас до терезів не допоможе, оскільки в оточенні такого непотребу можна легко щось покласти на ваги разом із вашим товаром або навіть просто трохи притиснути їх пальцем.

Що робити?

Звичайно, можна попросити продавця прибрати біля терезів, але навіть якщо він піде вам назустріч, це займе якийсь час. Тому іноді найкраще, що можна зробити, це піти до іншого продавця.

3. Продавець метушиться і розповідає історії

Занадто метушливий або балакучий продавець - це теж привід насторожитися. Зайві рухи та зайві слова використовуються для того, щоб приспати увагу покупця, втягнути його у розмову або спонукати до якихось дій.

Наприклад, деякі продавці пропонують покупцям самим обрати товар, доки вони зважують попередню покупку. З великою часткою ймовірності можна припустити, що робиться це не через душевну доброту.

Що робити?

Слідкуйте, щоб продавець все зважив не поспішаючи. Якщо вам здається, що він метушиться або «забалакує» вас, будьте особливо уважні. Можна попросити продавця без поспіху все перерахувати - вже це просте прохання діє отверезливо і змушує торговця «тримати себе в руках».

4. Кидок на ваги

Такий спосіб зважування часто використовують продавці м'ясних продуктів. Шматок м'яса або сала різко кидають на ваги і одразу знімають, щоб покупець не встиг помітити вагу товару. Але навіть якщо помітить – це не завада. Адже за такого різкого удару ваги показують значно більші цифри.

Що робити?

Попросити продавця не поспішати і дати терезам «заспокоїтися».

5. Купівля більше трьох позицій

Чим більше позицій ви берете на вагу, тим легше вас обрахувати, і продавцям це добре відомо. Більшість покупців вже на третьому товарі забувають, які вага та вартість були у першого, що вже тут говорити про четвертий-п'ятий!

Що робити?

Розділіть покупки, не беріть багато вагових товарів у одному місці. У крайньому випадку, якщо вам потрібно купити все в одного продавця, можна розрахуватися за дві-три покупки, а потім зробити наступне замовлення.

6. «Плутанина» зі схожими цифрами

Буває так, що продавець має «поганий зір». Тобто одиницю він бачить як сімку, шістку – як дев'ятку, а нуль – як вісімку. І що цікаво – ніколи навпаки! Якщо сума покупки здасться покупцеві підозрілою, у хитруна завжди готова відповідь: недодивився, вони ж такі схожі!

Що робити?

Порада банальна - бути уважним і самому уважно стежити за терезами. А якщо ви скажете чарівну фразу «Давайте я сам перерахую», рідкісний продавець захоче з вами зв'язуватися.

7. Неуважність під час покупки

Заради справедливості треба сказати, що нерідко покупці самі провокують продавців своєю неуважністю та безтурботністю. Вони відволікаються на спілкування зі своїм супутником або на розмови по телефону, копирсаються в сумці або самі кваплять продавця, що останньому тільки на руку.

А деякі покупці виглядають настільки розсіяними та неуважними, що продавці всерйоз вважають: такого просто гріх не обдурити.

Що робити?

Намагайтеся якщо вже не бути зібраними та уважними, то хоча б виглядати так. Продавці, які з ранку до вечора спілкуються із сотнями найрізноманітніших людей, – тонкі психологи. Вони без найменших докорів сумління обвісять молоду маму, яка постійно відволікається на дитину в колясці, або занадто ділову молоду людину, яка, роблячи покупку, ані на секунду не може відірватися від телефону. Але при цьому навряд чи зв'язуватимуться з прискіпливим пенсіонером, «озброєним» окулярами та калькулятором.

Якщо ж ви вжили всіх заходів, але вас мучать невиразні сумніви з приводу правильності зважування товару, скористайтеся контрольними вагами, які є на кожному ринку.

Словом, не дайте тим, хто хоче вас обдурити, жодного шансу!

Новини по темі: торгівля Ринок шахрайство