15 червня
Завантажити ще

В Україні підвищилася вартість реєстрації автомобілів

В Україні підвищилася вартість реєстрації автомобілів
Фото: mvs.gov.ua

З 1 січня 2022 року в Україні збільшився прожитковий мінімум і відповідно всі пов'язані з ним платежі. У тому числі і вартість первинної реєстрації автомобіля. Про це повідомляє головний сервісний центр МВС.

Йдеться про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування при першій реєстрації легкових автомобілів. З 1 січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатних громадян України підвищився на 88 грн. і становить 2481 гривню.

Згідно зі статтею 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" сума внеску залежить від вартості автомобіля. Так, якщо ціна на транспортний засіб не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму (409 365 грн.), то збір становить 3%. Якщо вартість об'єкта оподаткування варіюється від 165 до 290 розмірів прожиткового мінімуму (409 365 – 719 490 грн), розмір збору зросте до 4%. А якщо ціна машини перевищить 290 розмірів прожиткового мінімуму, то власникові доведеться виплатити у бюджет країни 5% цієї суми.

Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування стягується лише за першої реєстрації легкових автомобілів. У разі перереєстрації машини цей збір сплачувати не потрібно.

Раніше українцям дозволили реєструвати автомобілі прямо в автосалонах, які згодні надавати таку послугу. Також повідомлялося, що з 29 грудня 2020 року в Україні почали видавати оновлені права водія - з позначкою про коробку-автомат, якщо на машині з таким типом трансмісії відбувалося навчання.