26 червня
Завантажити ще

Максим Поляков продасть частку у Firefly Aerospace на вимогу уряду США

Максим Поляков продасть частку у Firefly Aerospace на вимогу уряду США
Фото: facebook.com/maxpolyakov.space

Український підприємець Максим Поляков погодився продати свою частку у ракетній компанії Firefly Aerospace під тиском уряду США. Американці посилаються на міркування національної безпеки та побоюються витоку технологій. Про це повідомляє Bloomberg.

- Представники уряду та аерокосмічної промисловості висловили заперечення проти контролю Полякова над компанією через побоювання, що цінні технології можуть потрапити до України, Росії або інших країн, які намагаються розробити ракетні програми", - пише агентство.

Firefly Aerospace, приватного виробника ракет, що базується поблизу Остіна (штат Техас), вже кілька років підтримує Поляков (частка була придбана у 2017 році).

- Незважаючи на те, що він вклав у Firefly понад 200 мільйонів доларів свого статку, Поляков погодився піти з правління компанії та повсякденної діяльності Firefly наприкінці 2020 року, щоб допомогти компанії легше вигравати урядові та військові контракти США та полегшити деякі основні напруженості, - додає. видання.

Але наприкінці листопада 2021 року Поляков отримав лист від Комітету з іноземних інвестицій у США (CFIUS), в якому йшлося про занепокоєння щодо національної безпеки та містилося прохання до Полякова та його інвестиційної компанії Noosphere Venture Partners продати приблизно 50% акцій Firefly.

Поляков, за інформацією Bloomberg, погодився з цією вимогою, стверджуючи при цьому, що його володіння Firefly не загрожує національній безпеці.

- Noosphere Ventures оголосила, що має намір зберегти інвестиційно-банківську фірму для надання допомоги у продажу участі Noosphere Ventures у Firefly Aerospace, - йдеться у заяві компанії Полякова.

За словами двох людей, знайомих із ситуацією, уряд США припинив поточні операції із запуску ракет Firefly у Ванденберзі, оскільки розглядається питання власності з Поляковим.

За останні кілька років Firefly досягла стабільного прогресу. Компанія виграла контракти з НАСА, Агентством передових оборонних дослідницьких проектів та ВПС США на виконання різноманітних місій. Вона також отримала угоду щодо обміну технологіями між Україною та США. Компанія має велике виробництво та випробування ракет у Центральному Техасі, а також керувала дочірньою компанією в Україні, яка допомагала у розвитку технологій.

Firefly Aerospace – приватна аерокосмічна компанія, яка розробляє легкі ракети-носії (клас Alpha) для запуску малих супутників у космос. У планах – виробництво ракет Beta з підвищеною вантажопідйомністю. Firefly є яскравим представником «Нового космосу» - руху в аерокосмічній галузі, яке має на меті розширити доступ до космосу за рахунок використання інноваційних технологій. Основне завдання – знизити витрати на запуски ракет, зробивши космос доступнішим, зокрема для невеликих компаній та дослідницьких університетів.

Новини по темі: Космос Ракета супутник