Завантажити ще

Долар пішов у зростання: що буде з курсом наприкінці листопада

Долар пішов у зростання: що буде з курсом наприкінці листопада
Фото: GarryD із сайту pixabay.com

Схоже, тренд на зміцнення гривні був зламаний. За минулий тиждень, за оцінками аналітиків Alpari, курс долара щодо гривні значно зріс на всіх сегментах валютного ринку на 1,2-1,4%.

Так, минулої п'ятниці офіційний курс долара США, що встановлюється НБУ, зріс з 26,10 до 26,44 грн (+1,3%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДилінг», за цей час зросли з 26,24/26,26 до 26,57/26,59 грн (+1,2%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара у банках зросли за тиждень з 26,09/26,29 до 26,43/26,65 (+1,3%/+1,4%). При цьому спред між середнім продажем та середньою покупкою зберігся на рівні 0,8%.

– На відкритті ринку у п'ятницю, 19 листопада, гривня опустилася до позначки 26,54 гривні за долар, – пояснює керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин. - Ситуація на кордонах змушує нервувати західних інвесторів. Вартість українських єврооблігації падає, відображаючи ризики, що зростають для нерезидентів. За даними НБУ, за останні п'ять днів нерезиденти продали гривень ОВДП на суму 1,86 млрд гривень, що також загрожує стабільності гривні. Ситуація посилюється кризою в енергетичному секторі. Нестача вугілля на ТЕС, а також низькі запаси газу загрожують гострим дефіцитом електроенергії в пікові періоди та неминучими віяловими відключеннями.

Крім того, за словами експерта, напередодні Кременчуцький НПЗ (20% палива в Україні) призупинив виробництво через поломку обладнання, що загрожує необхідністю додаткового імпорту великого обсягу палива.

– Таким чином, на валютному ринку з'являються активні покупці, – каже Шевчишин. – До тенденції підключаються спекулянти, тоді як продавці валюти тягнуть котирування вгору чи притримують валюту. НБУ, який напередодні не стримував ослаблення гривні лише додає покупцям сил. Найближчим часом під впливом негативних факторів гривня може послабити позиції до позначки 26,6 гривні за долар.

Хоча різкої девальвації експерти не очікують. Справа в тому, що представник МВФ Джеррі Райс підтвердив намір ради директорів розглянути другий транш stand-by обсягом $750 млн для України 22 листопада.

- На найближчий тиждень ми очікуємо на зростання курсу долара до гривні, - пояснив старший аналітик Alpari. – Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 26,9 грн, а готівковий долар у банках – близько 26,8/27,0 грн.