У 2022 році тренд на роботу поза офісом, як і раніше, збережеться, але при цьому є чимало сфер діяльності, де віддалена робота неможлива. Про це у коментарі "КП в Україні" розповів засновник компанії Performance Managment Сергій Сароян.
– Для тих, хто хоче бути «діамантом» на ринку праці, варто звернути увагу на професії, звідки всі тікають, зокрема, медичний сектор, – каже експерт. - Охорона здоров'я є пріоритетною областю майбутнього. Думаю, що вже наступного року попит на медичні факультети зросте, оскільки за різними оцінками до 2027 року Європі знадобиться щонайменше 500 тис. До речі, саме медсестри зараз перебувають на вершині списку професій, що швидко зростають.
Інформаційні технології зберігають лідируючі позиції вже багато років, продовжує експерт. Бюро статистики праці (BLS) «Довідник з професійних перспектив» (OOH) прогнозує, що до кінця десятиліття сфера розробки програмного забезпечення зросте на 22%, що означає створення понад 300 тис. нових робочих місць із середньою шестизначною зарплатою. Важливим є і той факт, що розробка програмного забезпечення або додатків – відмінний вибір для інтровертів.
- Також у трійку сфер, що найбільш швидко ростуть, я б помістив грамотних управлінців у сфері логістики, - каже Сароян. - Професіонали будуть потрібні та затребувані не лише у нас у країні, а й за кордоном. Періодичні панічні закупівлі, що почалися перед торішніми обмеженнями, перевернули методи своєчасної доставки, на які тривалий час покладався ритейл. У сфері логістики будуть затребувані агенти із закупівель, аналітики з логістики та менеджери зі збуту. Так що, якщо ви знаєте математику, статистику та інженерні принципи і любите змушувати системи працювати більш ефективно, це може бути підходящою областю для вас.
Що стосується України, то у нас найбільш високооплачуваними залишаться IT-фахівці та управлінці. Якщо говорити про майбутні роки, а не лише про 2022 рік, то, каже Сароян, варто звернути увагу на фінансовий менеджмент. Очікується, що попит у цій галузі зросте на 15% протягом наступного десятиліття.