Завантажити ще

Скільки ще буде дешевшати долар

Скільки ще буде дешевшати долар
Фото: Зображення 3D Animation Production Company із сайту Pixabay

Цього тижня гривня до долара зміцнилася ще на кілька копійок. За даними аналітиків Alpari, за минулий тиждень курс долара до гривні трохи знизився на всіх сегментах валютного ринку - на 0,02-0,3%. Так, минулої п'ятниці офіційний курс долара США, що встановлюється НБУ, знизився з 26,19 до 26,10 грн (-0,3%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДилінг», за цей час знизилися з 26,10/26,12 до 26,09/26,11 грн (-0,02%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара у банках знизилися за тиждень з 26,07/26,27 до 26,04/26,23 (-0,1%). При цьому спред між середнім продажем та середньою покупкою скоротився з 0,8% до 0,7%.

За словами голови Ради НБУ Богдана Данилишина, поточне зміцнення гривні спричинене переважанням пропозиції валюти на міжбанку, яке, у свою чергу, пов'язане зі зниженням попиту з боку клієнтів банків та надходженням на ринок валюти НЕК «Укренерго» від розміщення єврооблігацій. Для згладжування надмірних коливань на валютному ринку НБУ протягом тижня купив 314,5 млн. доларів. В результаті обсяг валютних інтервенцій НБУ з початку року сягнув майже 2,5 млрд доларів.

– Курс гривні у п'ятницю вранці, 12 листопада, торгується на рівні 26,1 грн за долар, – каже керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин. - Настрої на ринку змішані, спред розширився, що відображає невизначеність щодо подальшого руху. Частина ринку готова і чекає на розворот курсу, проте поки що немає критичної маси покупців, здатної розгорнути котирування. Локдаун, як і раніше, стримує ділову активність та активність ринку в тому числі. Негативним фактором для стабільності гривні залишається критична ситуація в енергетичній сфері, що загрожує обмеженнями для промисловості, тоді як влада обіцяє захист для населення від відключень. У зв'язку із цим Україна запросила допомогу з енергосистеми Словаччини. Тим часом держсекретар США Ентоні Блінкен заявив про те, що США та Україна ведуть діалог із забезпечення безпеки постачання енергоресурсів та координують ці зусилля із союзними країнами.

За словами експерта, нерезиденти наростили портфель у довгострокових ОВДП за останні два дні на 2 млрд гривень, що відповідає розміщенню Міністерства фінансів шестирічних паперів із прибутковістю 13,25%.

- Найближчим часом гривня залишиться волатильною на рівнях 26,05-26,15 грн за долар. Стежимо за нерезидентами та енерготрейдерами. Подальше зміцнення гривні, ймовірно, стримуватиметься НБУ,

припускає Андрій Шевчишин.

Схожий прогноз представили й експерти Alpari – долар коливатиметься трохи вище за відмітку 26 грн.

– На найближчий тиждень ми не очікуємо помітної зміни курсу долара до гривні, – вважає старший аналітик Alpari Вадим Йосуб. - Долар на міжбанку може торгуватися за тиждень близько 26,1 грн, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 26,0/26,2 грн.