22 червня
Завантажити ще

У Києві різко підняли тарифи на опалення: кому доведеться платити

У Києві різко підняли тарифи на опалення: кому доведеться платити
Фото: Фокін Олексій

Міська влада підвищила тарифи для всіх категорій споживачів, крім населення, для якого тепло в цьому опалювальному сезоні не повинно подорожчати

На цьому тижні столична влада своїм рішенням про різке зростання тарифів на тепло додала сивого волосся багатьом громадянам. Спочатку з'явилася інформація, що тепло в Києві подорожчає на 60-75%. Згідно з рішенням КМДА, вартість гігакалорії тепла зросте з 1654 грн до 2585,64 - 2876,61 грн. Багато вразливі громадяни від такої інформації почали хапатися за серце.

Правда, потім з'ясувалося, що нові тарифи встановлені для трьох категорій споживачів - «бюджетні установи», «релігійні організації» та «інші споживачі». У документі КМДА немає інформації про нові тарифи для категорії споживачів «населення», тобто тариф на тепло для населення не змінився.

На сайті основного постачальника тепла в багатоквартирні будинки столиці КП « Київтеплоенерго » тарифи на послугу централізованого опалення для населення як і раніше становлять 1654,41 грн за 1 Гкал (з ПДВ).

Якщо в будинку відсутні квартирні або будинкові лічильники тепла, тариф на централізоване опалення для населення прив'язаний до площі житла і складає 36,50 грн за 1 квадратний метр площі (з ПДВ).

Тариф на послугу гарячого водопостачання для населення дорівнює 97,89 грн за 1 кубометр з урахуванням ПДВ при підключеному полотенцесушителе або 90,54 грн за кубометр при відключеному полотенцесушителе.