Завантажити ще

Україна може отримати транш МВФ: що буде з курсом долара до кінця року

Україна може отримати транш МВФ: що буде з курсом долара до кінця року
Фото: Ратынский Вячеслав/УНИАН

Незважаючи на те що офіційної інформації про хід переговорів між Україною і місією МВФ поки що немає, але поінформовані джерела за океаном говорять, що фонд, швидше за все, виділить нашій країні черговий кредит у четвертому кварталі цього року.

Що кажуть в США

За даними американського банку JP Morgan, Україна може отримати транш Міжнародного валютного фонду (МВФ) у жовтні-грудні 2021 року в розмірі близько $1,4 млрд.

- Ми вважаємо, що МВФ виплатить транш в $1,4 млрд у четвертому кварталі 2021-го, але розглядає можливий діапазон цієї суми від $1 млрд до $1,5 млрд,

вважають аналітики JP Morgan.

Однак, як зазначається, враховуючи недавній розподіл SDR, фонд може виплатити меншу суму.

Аналітики банку також спрогнозували, що курс гривні наприкінці року буде на рівні 27,5 грн/$. У той же час у 2022 році аналітики очікують девальвацію до 27,9 грн/$, на кінець наступного року - 28,5 грн/$.

Що кажуть у нас

У свою чергу вітчизняні експерти сумніваються в тому, що МВФ піде на поступки нашому урядові.

- JP Morgan вважає, що Україна отримає транш фінансової допомоги, а ми розглядаємо такий сценарій нереалістичним, - розповідає «КП" в Україні» аналітик компанії «Центр біржових технологій» Максим Орищак. - Питання видачі кредитних грошей обговорюється сторонами давно, і радикальних змін у вимогах кредитора або виконанні вимог Україною так і не відбулося. Крім того, зацікавленість України у нових кредитах невисока. Причина в тому, що бюджет країни поповнюється за рахунок експорту більш швидкими темпами, оскільки ціни на товари, що експортуються, в світі високі. У зв'язку з цим достатність золотовалютних резервів, стабільність валютного ринку країни, регулярні виплати за борговими зобов'язаннями у сукупності з готовністю кредиторів підтримати Україну дають нам підстави чекати стабільності зростання ВВП у перспективі на 2022 рік.

Що буде з доларом

Експерти кажуть, що відсутність кредиту МВФ не має якось позначитися на курсі гривні. Найближчим часом на валютний ринок буде  більше впливати епідеміологічна ситуація.

- Активність покупців знаходиться на низькому рівні, тоді як експортери продовжують заводити валюту, - пояснює керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин. - Єдиною силою, яка стримує зміцнення, виступає НБУ, що викуповує надлишкову пропозицію. Епідеміологічна ситуація стрімко погіршується. Число добових летальних випадків впритул наблизилося до весняних максимумів. Регіони готуються до локдауну. Ціни на енергоресурси (газ, вугілля, мазут, нафту) продовжують зростати, посилюючи побоювання важкого зимового періоду для підприємств і компаній країни, шокуючи малий бізнес та налаштовуючи на новий інфляційний імпульс. Інвестори, у свою чергу, погіршують прогнози економічного зростання.

За його словами, гривня на цьому тлі виглядає необгрунтовано міцною, що відображає більше ситуативний баланс ринку, аніж економічні перспективи.

- Торги наступного тижня будуть відрізнятися високою волатильністю. Накопичений за свята попит і пропозиція вихлюпнеться на ринки, що підвищить їх торгові обороти та волатильність. В цілому в середньостроковій перспективі ми зберігаємо девальваційні настрої і вважаємо гривню переоціненою в умовах, що склалися,

говорить Шевчишин.

Але істотних курсових коливань до кінця року експерти поки не очікують.

- До кінця року ми чекаємо стабільність у всьому, починаючи від ринку праці України до монетарної політики та валютного ринку, - резюмує Максим Орищак. - Крім того, розуміння перспектив зростання облікової ставки до 9% наступного року дає нам орієнтир, що середнього курсу долара на рівні 28,6, як уже заклали до бюджету країни, не буде. Діапазон коливання курсу продажу долара США до кінця поточного року можна закладати 25,7 - 27 гривень.

Новини по темі: МВФ МВФ кредит курс долара