22 вересня
Завантажити ще

Чи почне дорожчати долар на наступному тижні

Чи почне дорожчати долар на наступному тижні
Фото: УНИАН

На світових фінансових майданчиках в останній тиждень долар почав дорожчати. Пов'язують це з тим, що Федеральний резерв США ось-ось почне політику згортання антикризових заходів. Ставки по доларових паперів почнуть рости, а значить, і привабливість американської валюти збільшиться. Однак на українському валютному ринку спостерігаються свої, відмінні від світових, тенденції. За минулий тиждень гривня не захотіла далеко відступати від своїх рекордно високих рівнів.

Як повідомили аналітики Alpari, за минулий тиждень курс долара до гривні на різних сегментах валютного ринку змінився по-різному. Запізнюється курс НБУ незначно виріс, на інших же сегментах ринку долар знизився на 0,3-0,4%. Так, з минулої п'ятниці офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 26,53 до 26,62 грн (+ 0,3%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДилінг», за цей же час знизилися з 26,72/26,74 до 26,60/26,62 грн (-0,4%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках знизилися за тиждень з 26,59/26,79 до 26,51/26,69 (-0,3%/- 0,4%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою зберігся на рівні 0,7%.

- Курс гривні в п'ятницю, 1 жовтня, торгується на рівні 26,60 гривні за долар США, - говорить керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин. - Широкий спред в 10 копійок на відкритті відображає невпевненість учасників ринку в майбутньому русі. З позитивних новин для гривні є погашення Україною євробондів на 1 млрд доларів США, випущені в 2016 році під гарантії США. Також невеликий позитив несе відновлення цін на пшеницю, при тому що ціни на кукурудзу залишаються на низьких рівнях щодо відміток початку літа. Ринок продовжує ігнорувати сформовані проблеми, спираючись на приплив валюти від нерезидентів під ОВДП.

За його словами, на цьому тижні іноземні інвестори купили на аукціоні бондів на 2,5 млрд гривень завдяки запропонованій дохідності 13%.

- Зараз учасники ринку очікують, чи продовжаться покупки і запропонує Міністерство фінансів України прибутковість 13%. Якщо так, то гривня, незважаючи на проблеми, що накопичилися, отримає підтримку від припливу валюти при слабкому попиті. З негативних чинників відзначимо, що високі ціни на газ вже призводять до паніки. У хімічній галузі зупиняються або розглядають зупинку підприємства. Очікуємо збереження волатильності на валютному ринку найближчим часом в діапазоні 27,5-27,7 гривні за долар США. Китай йде на канікули, тому частина експортерів з азіатських ринків буде неактивною. Нерезиденти і їх настрою по ОВДП - це зона невизначеності, за ними стежитимуть. З іншого боку, третій квартал уже закритий, і тому покупці, банки і спекулянти можуть грати на пониження курсу гривні, - каже Шевчишин.

У свою чергу, старшийаналітик Alpari Вадим Іосуб вважає, що гривня ще не вичерпала свій потенціал для зміцнення.

- На найближчий тиждень ми очікуємо незначне зниження курсу долара до гривні, - прокоментував «КП в Україні» Вадим Іосуб. - Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 26,5 грн, а готівковий долар в банках - близько 26,4/26,6 грн.