Завантажити ще

Денис Шмигаль: Ціни на газ на європейських біржах - це енергетична війна "Газпрому"

Денис Шмигаль: Ціни на газ на європейських біржах - це енергетична війна
Фото: kmu.gov.ua

Вартість газу в Європі б'є рекорди. Причиною цього прем'єр-міністр України Денис Шмигаль назвав енергетичну війну російського "Газпрому", яку той розв'язав задля шантажу і запуску "Північного потоку-2". Про це він сказав в ході години запитань до уряду 24 вересня.

- Те, що ми бачимо з цінами на газ на європейських біржах, - це енергетична війна, яку "Газпром" розв'язав задля шантажу і введення в експлуатацію "Північного потоку-2". Це очевидний факт, який підтверджується і зменшенням експорту з боку російського монополіста у порівнянні з попередніми роками, і відмовою від бронювання додаткових потужностей української газотранспортної системи. Спотова ціна на європейських біржах сягнула рекорду за всю історію і становить понад 25 гривень за кубічний метр у перерахунку, - сказав він.

За словами Шмигаля, керівництво країни розуміло всі ризики, і тому навесні Кабмін зобов'язав всі газопостачальні компанії ввести річний продукт і автоматично перевести на нього всіх споживачів. З 1 травня ціна на газ для клієнтів "Нафтогазу" становить 7,96 гривні за кубометр з ПДВ. І ця ціна буде незмінною протягом усього опалювального сезону.

10 вересня "Газпром" заявив, що будівництво "Північного потоку-2" завершено. 20 вересня компанія відмовилася бронювати додаткову транзитну потужність через Україну, а також викупила лише третину запропонованої транзитної потужності газопроводу Ямал-Європа. Після цього ціни на блакитне паливо різко підскочили.