25 травня
Завантажити ще

Глава Кабміну пообіцяв, що ціна на газ в Україні не підвищиться до 1 травня

Глава Кабміну пообіцяв, що ціна на газ в Україні не підвищиться до 1 травня
Фото: kmu.gov.ua

Ціна газу для населення підвищуватися не буде. Вона зафіксована річним контрактом з "Нафтогазом" до 1 травня 2022 року і становить 7,96 гривні. Далі він переглядається і складається наступний річний контракт. У поточному опалювальному сезоні у більшості газопостачальних компаній ціна також зафіксована на рівні близько 8 гривень для побутових споживачів. Про це в ході прес-конференції 14 вересня повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

- У більшості газопостачальних компаній ціна також зафіксована на рівні менше або в районі 8 гривень для побутових споживачів. І це дуже важливий момент, тому що ціна на газ б'є світові рекорди, за деякими договорами перевищує вже 700 доларів, і це більше 21 тисячі гривень за тисячу кубів, - зазначив він.

Глава українського уряду додав, що підготовка до опалювального сезону триває відповідно до графіка і енергостістема вже готова на 90% до опалювального сезону. У сховища закачано понад 18 мільярдів кубометрів газу, що становить найбільший відсоток за останні 10 років за цей період.

- В середньому Україна за рік споживає близько 22-23 мільярдів кубічних метрів газу, з них 13 мільярдів кубів становить газ власного видобутку. Майже весь він іде на потреби споживачів, населення споживає понад 14 мільярдів кубометрів газу, трохи більше, ніж власний видобуток газу. Ціна, яку поставив "Нафтогаз", - 7,94 гривні за кубометр. Це практично собівартість видобутку і постачання блакитного палива, - сказав прем'єр.

За словами Шмигаль, очікується, що в сховища буде закачано понад 19 мільярдів кубометрів газу. Також він говорив, що тарифи на тепло і гарячу воду в опалювальному сезоні 2021/2022 не змінюватимуться. "Нафтогаз" запропонував ціну в 7,44 гривні для того, щоб дати можливість утримати ціни.

- "Нафтогаз" дає трирічний контракт з ціною 7,44 гривні, а держава виконує свої зобов'язання і гасить всі заборгованості з різниці в тарифах, а це більше 30 мільярдів гривень, які уряд буде платити теплокомуненерго на початку цього опалювального сезону, щоб дати можливість їм очиститися від заборгованостей і спокійно увійти в опалювальний сезон з можливістю брати кредити і повноцінно вести свою господарську діяльність, - сказав глава уряду, - зазначила глава Кабміну.

При цьому, за словами українського прем'єра, для того, щоб всі українці отримали субсидії, необхідно додатково виділити 12 мільярдів гривень.

- Зараз у нас достатньо коштів, щоб до початку опалювального сезону виплачувати субсидії. З початком опалювального сезону сума виросте, і, орієнтовно, до кінця року повинна скласти ще 12 мільярдів гривень до того, що у нас є, - сказав Шмигаль.

Станом на 14 вересня ціна жовтневого ф'ючерса на спотовий індекс TTF на газ на біржі ICE Futures досягла 800 доларів за тисячу кубометрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Українці зараз живуть краще, ніж будь-коли? Розбираємо гучну заяву інвестбанкіра