Завантажити ще

Режисер фільму "20 днів у Маріуполі" привіз "Оскар" до України

Режисер фільму
Фото: twitter.com/arthousetraffic

Режисер документального фільму "20 днів у Маріуполі" Мстислав Чернов привіз статуетку "Оскар" до України. Про це 19 квітня повідомило "Суспільне". У приміщенні Центрального залізничного вокзалу в Києві відбулася перша після отримання премії зустріч з творцями стрічки в Україні — Мстиславом Черновим, Євгеном Малолєткою та Василисою Степаненко.

- Коли люди потребують надії, такі моменти, як «Оскар», дають сил. Вони дають сил нам, військовим, лікарям не здаватися, — сказав Мстислав Чернов.

Команда також згадала бійців, які допомогли вирватися з оточеної лікарні у Маріуполі, — 73-й центр ССО, зауваживши, що дехто з них досі продовжує боротися на фронті. Євген Малолєтка розповів, що фотографії та відео з оточеного росіянами міста допомогли багатьом людям, які були поза Маріуполем, знайти рідних.

- Люди просили: «Зніміть нас». Вони не сподівались, що щось зміниться, що війська НАТО прийдуть і прорвуть цю блокаду. Для людей важливо знати, що їх чують, — сказав він.

Творці фільму розповіли, що багато людей на зустрічах та показах стрічки в інших країнах говорили, що не знали, що таке відбувалося в Україні, або вважали, що це фейк. Кілька показів фільму вдалося провести з героями стрічки.

Фото: suspilne.media

Фото: suspilne.media

Фото: suspilne.media

Фото: suspilne.media

  • Це перший "Оскар" в історії України. Документальний фільм "20 днів у Маріуполі" отримав його 11 березня. До цього стрічка здобула британську кінопремію BAFTA, а Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США.