Завантажити ще

Організатори "Євробачення" закликали не цькувати представницю Ізраїлю

Організатори

Європейська мовна спілка (EBU) закликала ставитися з повагою до представниці Ізраїлю на "Євробаченні" Еден Голан, яку критикують у соцмережах.

- Європейська мовна спілка визнає глибину почуттів, які викликав цьогорічний пісенний конкурс «Євробачення», що відбувається на тлі жахливої ​​війни на Близькому Сході. Ми розуміємо, що люди захочуть брати участь у дебатах і висловлювати свої думки. На всі глибокі погляди з цього приводу вплинули образи, історії та безсумнівний біль, який зазнали люди в Ізраїлі та Газі. Проте ми хочемо звернути увагу на занепокоєння та дискусії навколо цієї ситуації, особливо на цілеспрямовані кампанії у соціальних мережах проти деяких наших артистів-учасників, - заявив заступник генерального директора EBU Жан Філіп де Тендер.

Єврофани закликали виключити Ізраїль із цьогорічного конкурсу так само, як у 2022 році виключили російського мовника після вторгнення до України. Проте EBU не стала цього робити, пояснивши, що стосунки між ізраїльським мовником KAN та урядом Ізраїлю відрізняються від тих, які існують між російським мовником та урядом Росії.

Ізраїльській представниці довелося змінити пісню October Rain, оскільки EBU визнав її текст політизованим і таким, що порушує правила конкурсу. Англомовний текст пісні October Rain містив рядки: "Хто сказав вам, хлопці, не плачте / Години й години / і "квіти" / Життя не гра для боягузів". "Квіти" — це ізраїльський військовий жаргон, що означає полеглих солдатів. Зрештою Еден Голан представить Ізраїль з піснею Hurricane, яка має ту ж мелодію, але інший текст.

Українські єврофани критикували Еден Голан за те, що у 2016 році вона співала на конкурсі "Новая волна" у тимчасово окупованому Криму. У 2018-му співачка брала участь у російському аналогу шоу "Голос Діти".

Делегації Ізраїлю на конкурсі пісні "Євробачення" нададуть безпрецедентний рівень безпеки, оскільки спецслужби країни розглядають Еден Голан як потенційну ціль для нападів.

"Євробачення-2024" відбудеться у травні у місті Мальме (Швеція). Україну представляють Jerry Heil та alyona alyona з піснею Teresa & Maria. 

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Eurovision Song Contest (@eurovision)

Новини по темі: Євробачення