23 травня
Завантажити ще

Джамала у День кримського опору російській окупації показала архівні кадри з дитинства

Джамала у День кримського опору російській окупації показала архівні кадри з дитинства
Фото: instagram.com/jamalajaaa

В Україні 26 лютого відзначають 10 років кримського спротиву російській окупації Криму. У соцмережах співачка Джамала записала відеозвернення, в якому вкотре нагадала про незаконне захоплення півострова військами РФ, а також поділилася архівними кадрами з дитинства та розповіла про своє місце сили.

- Я завжди вболіваю за розвиток нашої культури і сприймаю світ через місця, які мене надихають та надають сили. Таким місцем є мій Крим, у якому я не була вже 10 років. 10 років суму, 10 років спротиву окупації та початку війни, 10 років мрії та питання, а що я можу робити на своєму місці зараз? Я хочу сказати всьому світові, що ми є. І для мене важливо дати голос своїй батьківщині.  Сьогодні окупанти можуть тимчасово вкрасти нашу територію, але вони не можуть вкрасти нашу ідентичність, наші пісні. В мене є одне місце сили. Одна мрія. А чи може людина відмовитися від мрії? Ні, не може, не повинна! Я вважаю, що Крим - це Україна.І я буду боротися за свою мрію. А коли ти борешся за своє – перемога очевидна! - зазначила в Instagram артистка.

У 2014 році 26 лютого тисячі жителів Криму вийшли на вулиці, щоб висловити протест проти незаконного захоплення півострова росіянами. Внаслідок провокації проросійських сил виникли сутички, в яких загинуло двоє людей. Окупація півострова розпочалася за сім днів до цих подій.

Через три тижні, 16 березня, Росія провела на захопленому півострові незаконний «референдум» про статус Криму. Ані Україна, ані більшість країн світу не визнали цього незаконного голосування, проведеного без урахування норм українського законодавства та міжнародного права.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Jamala (@jamalajaaa)

Новини по темі: Джамала Блокада Криму