Завантажити ще

Померла уві сні: особистий секретар Єлизавети ІІ розкрив подробиці смерті королеви

Померла уві сні: особистий секретар Єлизавети ІІ розкрив подробиці смерті королеви
Фото: Jeff J Mitchell/Getty Images

Королева Великобританії Єлизавета II, якої не стало 8 вересня 2022 року, померла уві сні. Про це повідомляють журналісти Daily Mail, посилаючись на записку особистого секретаря монарха Едварда Янга, в якій він описав деталі останніх хвилин її життя. Ці записи сьогодні зберігаються у королівському архіві.

- Дуже мирно [померла]. Уві сні. Пішла. Старість. Вона не усвідомила того, що відбувається. Ніякого болю, – написав Едвард у записці.

Перед смертю Єлизавети II дочка монарха, принцеса Анна, та довірена особа королеви, гардеробник Анджела Келлі, змінювали одна одну біля її ліжка, а священник Кеннет Маккензі читав Біблію. Поруч із Її Величністю близько години перебував Чарльз III із дружиною Каміллою. Після цього пара разом із принцесою Анною вирушили по гриби, щоб відволіктися від сумних думок.

Чарльз III особисто подзвонив обом синам і закликав їх якнайшвидше приїхати до Балморалу, щоб попрощатися з бабусею. Тоді він вважав, що королеві залишилося жити декілька днів, а не годин.

Коли Чарльз III намагався зв'язатися з Вільямом, то був змушений сказати оператору "це я", оскільки ще не міг представитися [як король]. Монарх неодноразово набирав номер принца Гаррі, але на той момент він вже був у літаку і не брав слухавку. Згодом герцог Сассекський стверджував, що дізнався про погіршення самопочуття бабусі не від рідних, а з Інтернету.

Майбутній король Великобританії дізнався про смерть матері по дорозі з прогулянки. Новина про смерть монарха була настільки раптовою, що персонал навіть не мав часу підготувати машину для зустрічі Чарльза III. Він усе зрозумів, коли хтось зі співробітників вперше звернувся до нього "Ваша Величність". Дорогою до замку спадкоємець престолу перечитував записи з операції "Лондонський міст" (давно розроблений план дій після смерті королеви - Авт.).

Сама Єлизавета II, мабуть, також передчувала свою смерть. За даними королівського письменника Роберта Гардмана, незабаром після того, як сер Едвард написав свою записку, лакей приніс йому замкнену червону скриню з паперами, знайдену біля ліжка покійної королеви. У ній було два запечатаних листи: один адресований синові, нині королю Чарльзу III, а другий - помічникові, серу Едварду. У скриньці також був останній документ монарха і останнє королівське розпорядження Її Величності - список кандидатів, яких слід нагородити престижним орденом "За видатні заслуги" за гідну службу Співдружаності націй.

Королева Великобританії Єлизавета II правила країною 70 років. Після її смерті королівський трон зайняв її син Чарльз ІІІ. Коронація монарха відбулася у травні минулого року.