Завантажити ще

Джексон, Преслі, Монро потрапили у топ Forbes найбагатших померлих знаменитостей 2023 року

Джексон, Преслі, Монро потрапили у топ Forbes найбагатших померлих знаменитостей 2023 року
Фото: wikipedia.org

Видання Forbes склало рейтинг найбагатших померлих знаменитостей 2023 року, популярність та імена яких, як і раніше, приносять великі доходи. Цього разу до списку увійшли 13 померлих музикантів, письменників та інших знаменитостей, але жоден із них не зміг дотягнутися до рекорду торішнього рейтингу. Як пише Forbes Ukraine, тоді учасники списку за 12 місяців заробили $1,6 млрд, а цього року - лише $470 млн (на 70% менше).

Рейтинг найбагатших померлих знаменитостей 2023 року

1. Майкл Джексон - 115 мільйонів доларів

Джексон вперше з 2019 року очолив цей рейтинг завдяки бродвейському хіту "MJ. Мюзикл", касові збори якого за останній рік склали $85 млн. Крім того, мільйони Джексону приносить і шоу ONE "Цирка дю Солей" під його хіти, що проходить у Лас-Вегасі. Спадкоємці "короля поп-музики" також підписали контракт на створення біографічного фільму про співака, головну роль у якому зіграє племінник Джексона Джафар. Майкл Джексон помер 25 червня 2009 року.

2. Елвіс Преслі - 100 мільйонів доларів

Незважаючи на те що Елвіс Преслі помер майже 50 років тому, його ім'я приносить сім'ї виконавця стабільний дохід. Маєток співака у Мемфісі, штат Теннессі, за останні 12 місяців відвідало майже 600 000 осіб.

3. Рей Манзарек - 45 мільйонів доларів

За минулий рік спадкоємці покійного клавішника рок-групи The Doors та його колега по групі Роббі Крігер продали свої права на музику The Doors компанії Primary Wave. Угода включає права на записану музику, публікації, торгові марки, мерч і пов'язані з цим доходи. Музикант помер 20 травня 2013 року.

4. Доктор Сьюз - 40 мільйонів доларів

Основну частину цієї суми сім'ї письменника та ілюстратора Теодора Сьюз Гейзера приносить щорічний продаж його творів. Решту грошей спадкоємці одержують від дозволу на використання класичних персонажів письменника, таких як "Грінч", "Кіт у капелюсі", "Лоракс". Теодор Сьюз Гейзер помер 24 вересня 1991 року.

5. Чарльз Шульц - 30 мільйонів доларів

Комікси Peanuts про хлопчика Чарлі Брауна та його друзів приносять родині покійного художника-карикатуриста Чарльза Шульца непогану суму доходу. Команда, яка працює над коміксом, продовжує співпрацювати з Apple TV і дала дозвіл на використання персонажів для продажу мерчу. Щульц помер у 2000-му у віці 77 років.

6. Прінс - 30 мільйонів доларів

Доходи від спадщини співака ділять між собою сім'я артиста та компанія Primary Wave, якій належить частка від роялті Прінса та використання його імені й зображень. У 2016-му було випущено три посмертні альбоми з творами музиканта. Цього місяця також має вийти оновлена ​​версія його класичної платівки Diamonds and Pearls, презентованої у 1991-му. Виконавця не стало у квітні 2016 року.

7. Вітні Г'юстон - 30 мільйонів доларів

У грудні стрічка "Вітні Г'юстон. I Wanna Dance With Somebody" зібрала у світовому прокаті майже $60 млн. А MAC Cosmetics випустила колекцію декоративної косметики з ім'ям співачки, правами на використання якої розпоряджаються Пет Г'юстон (дружина зведеного брата співачки) та Primary Wave. Це найбільший заробіток родини Вітні з часів її смерті у 2012 році.

8. Джон Леннон - 22 мільйони доларів

Особиста музична спадщина, а також твори The Beatles приносять спадкоємцям Леннона величезний прибуток після його смерті. Планується видати і останню спільну пісню гурту - Now and Then, яка була створена за допомогою штучного інтелекту. Для її створення було використано одну з "демок" Леннона з 1970-х, яка не увійшла до альбому колективу.

9. Боб Марлі - 16 мільйонів доларів

Прибуток сім'ї артиста приносить продаж мерчу з його ім'ям. Цього року на батьківщині співака, Ямайці, з'явився перший диспенсарій з ім'ям Марлі. У 2024-му на екрани також вийде фільм "Боб Марлі. Одна любов" з Кінгслі Бен-Адіром у головній ролі. Регі-музикант помер у травні 1981 року.

10. Бінг Кросбі - 14 мільйонів доларів

Спадкоємці виконавця хіта Let it snow Бінга Кросбі регулярно отримують відрахування у вигляді роялті від музичного каталогу співака та використання пісень. Цього року правовласники його музичної спадщини випустили посмертний альбом Bing Crosby's Christmas Gems, який містить архівні матеріали та рідкісні записи Кросбі. Виконавець помер у жовтні 1977 року.

11. Джордж Гаррісон - 14 мільйонів доларів

Рідні Джорджа Харрісона стабільно отримують доходи за роки його співпраці із The Beatles, а також від його власної музичної спадщини. Крім того, як і Джону Леннону, йому відходить частина доходів від шоу "Цирка дю Солей" під назвою LOVE, створене на основі хітів The Beatles. Музикант помер у листопаді 2001 року.

12. Арнольд Палмер - 10 мільйонів доларів

Сім'я американського гравця в гольф Арнольда Палмера стабільно отримує прибуток від продажу його фірмового напою - лимонаду у поєднанні з холодним чаєм. Спортсмена не стало у вересні 2016 року.

13. Мерилін Монро - 10 мільйонів доларів

Гроші приносять мерч та ліцензії на використання імені або зображення Монро: колекція NFT-токенів спільно з Zeblocks, накладні вії та нігті від Kiss, лінійка нижньої білизни від бренда Fleur du Mal. Найвідоміша блондинка Голлівуду померла у серпні 1962 року.

Фото: forbes.ua

Фото: forbes.ua