Завантажити ще

Син Андрія Шевченка Джордан почав вивчати українську мову

Син Андрія Шевченка Джордан почав вивчати українську мову
Фото: youtube.com/Голос Америки

Старший син футболіста Андрія Шевченка Джордан почав вивчати українську мову. В інтерв'ю "Голосу Америки" спадкоємець спортсмена заявив, що пишається бути наполовину українцем. За словами Джордана, його повноцінне знайомство з батьківщиною батька розпочалося, коли Андрій Шевченко повернувся до київського "Динамо". У той період сім'я щоліта приїжджала до Києва на кілька місяців.

- Ми жили або у квартирі батька, або у квартирі бабусі, тому я маю багато приємних спогадів про спілкування з рідними, особливо про застілля моєї бабусі. Було багато смачної домашньої їжі, але, знову ж таки, я відчував, що не міг торкнутися цієї моєї сторони глибоко, у тому числі через мовний бар'єр, - уточнив син футболіста.

Вирішальним для самоідентифікації Джордана як українця стало повномасштабне вторгнення РФ.

- До цього я не дуже розвивав свій український бік, але щойно почалася війна, я відчув, що це мій обов'язок. Тому що реальність така, що бути українцем зараз – це бути під загрозою. Тому українцям справді потрібно зібратися разом і показати, чому ми важливі як країна, чому ми важливі як народ, - наголосив Шевченко. - Ми маємо свій стіл на кампусі в університеті, розповідаємо про війну та збираємо пожертвування, і в обмін на ці пожертвування даруємо наклейки, ручки, листівки.

Спадкоємець спортсмена почав вивчати мову при університеті, щоб повністю інтегруватись у рідну культуру батька. Вільно говорити українською у Джордана поки ще не виходить, але в розмові він намагається використовувати українські слова.

- Я поки що не можу говорити з батьком українською, можу використати хіба що кілька слів у розмові, і думаю, для нього це показує, що я беру ініціативу. Для мене важливо, що я — українець. Я нарешті підкріплюю це діями. Слава Україні, - заявив Джордан.

18-річний Джордан цього року закінчив Королівський коледж у Вімблдоні та вступив до Єльського університету. Другий син спортсмена, 16-річний Крістіан, вирішив піти по стопах батька і вступив до футбольної академії Вотфорда. У Шевченка та його дружини Крістен Пазік є ще два сини - Олександр та Райдер-Габріель.