23 травня
Завантажити ще

На Netflix вперше відбудеться прем'єра українського серіалу про початок війни

На Netflix вперше відбудеться прем'єра українського серіалу про початок війни
Фото: FiLM.UA

Netflix готує до показу серіал "Перші дні" (Those Who Stayed) про початок повномасштабної війни в Україні. Це перший український проєкт, знятий для платформи після запуску української локалізації та інтерфейсу. Його прем'єра відбудеться 1 листопада. Серіал буде доступний для перегляду в 19 країнах: Україні, Польщі, Чехії, Угорщині, Румунії, Молдові, Словаччині, а також балтійських і балканських країнах. Крім того, проєкт покажуть на національних телеканалах у більш ніж 12 країнах, серед яких Ісландія, Австралія та Франція. Українські глядачі також зможуть переглянути його на телеканалі "1+1" наступного року.

У проєкті покажуть шість історій від шести режисерів, кожна з яких заснована на реальних подіях з життя. Ми побачимо історії:

  • Ольги з дітьми, яка змушена жити в одному будинку з двома чоловіками – нинішнім та колишнім. 
  • Максима, який залишився працювати у зоопарку, де його застала війна.
  • Бездомного, який мешкає в машині та надає допомогу місцевому ТРО.
  • Хлопчика Єгора, який у своїй уяві збиває ракети.
  • Німця Клауса, який приїжджає до Києва, щоб забрати дівчину, але опиняється серед волонтерів та долучається до їхньої роботи.
  • І легенду української естради, прототипом якої став Андрій Данилко.

Серіал створено FILM.UA Group із копродюсерами зі Швеції (SVT), Норвегії (NRK) та Фінляндії (YLE) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Світовим дистриб'ютором є німецька компанія Red Arrow Studios International, з якою проєкт розроблявся на етапі створення сценаріїв. У ньому взяли участь художники Олексій Єсаков та Тала Пристаєцька, які працювали над серіалом "Фортечна", автор ідеї та режисер серіалу "Нюхач" Артем Литвиненко, Валентин Шпаков – автор "Перших ластівок", Павло Острик і кліпмейкер Катя Царик, для якої цей проєкт став її першою повноформатною роботою.

Головні ролі у серіали відіграють Тарас Цимбалюк, Антоніна Хижняк, Олександр Рудинський, Оксана Жданова, Катерина Варченко та інші.

Новини по темі: сериал