20 червня
Завантажити ще

У Празі скасували концерт російської оперної співачки Анни Нетребко через "політичний тиск"

У Празі скасували концерт російської оперної співачки Анни Нетребко через
Фото: Getty Images

Організатори скасували виступ російської оперної співачки Анни Нетребко, який мав відбутися 16 жовтня в Празі. Концерте агентство Nachtigall Artists заявило, що прийняло таке рішення через політичний тиск. Заступник мера Праги Їржі Поспішил сказав, що Нетребко не може давати концерт, поки в Україні гинуть люди. Про це пише чеське видання Idnes.

- Це правильне рішення по відношенню до нашого ключового партнера, який бореться за свою незалежність. Це двостороння угода, тому економічний ефект буде мінімальним, - сказав заступник мера Праги.

Власники компанії Nachtigall Artists заявили, що Нетребко погодилася зі скасуванням концерту і не буде вимагати компенсації ні від агентства, ні від Муніципального дому, де мав відбутися концерт.

- Через обставини, які перетворили суто мистецький проєкт на форму політичної та соціальної суперечки, рада директорів разом із керівництвом Nachtigall Artists вирішила його відкликати, - сказав директор Nachtigall Artists Властіміл Єжек. 

Виступи Нетребко все ще заплановані у Відні, Вероні та Берліні у вересні, у Парижі та Неаполі у грудні. Новий сезон у міланському театрі "Ла Скала" відкриється 7 грудня оперою "Дон Карлос" Джузеппе Верді, у якій Нетребко виконує головну партію.

У серпні Нетребко подала в суд на Метрополітен-оперу, звідки її звільнили через підтримку російського диктатора Володимира Путіна.

Після вторгнення Росії в Україну Нетребко втратила контракти на Заході. За кордоном вона асоціювалася із кремлівським режимом, оскільки була довіреною особою Путіна на виборах 2012 року і отримувала від нього нагороди. 30 березня 2022 року вона перервала мовчання і заявила, що засуджує війну, проте залишається патріоткою Росії та її культури. Нетребко наголосила, що ніколи не отримувала грошей від Путіна і взагалі бачила його декілька разів у житті.