20 червня
Завантажити ще

Нетребко подала в суд на Метрополітен-оперу, звідки її звільнили через підтримку Путіна

Нетребко подала в суд на Метрополітен-оперу, звідки її звільнили через підтримку Путіна
Фото: Getty Images

Російська оперна співачка Анна Нетребко подала в суд на Метрополітен-оперу (Нью-Йорк) і вимагає 360 тисяч доларів компенсації за звільнення. Вона вважає, що театр порушив трудовий контракт, звільнивши її у березні 2022 році за відмову публічно засудити дії російського диктатора Володимира Путіна. Про це пише Associated Press.

У позові Нетребко стверджує, що звільнення з Метрополітен-опери спричинило «сильний душевний біль і емоційний стрес», який включав «депресію, приниження, збентеження, стрес і тривогу, а також емоційний біль і страждання». Російська співачка також поскаржилася, що звільнення із Метрополітен-опери зашкодило її репутації, і інші американські театри відмовлялися брати її на роботу. Нетребко через це довелося продати квартиру в Нью-Йорку. Артистка також стверджує, що в Росії вона також зіштовхнулася із критикою через свою заяву про непідтримку війни.

- Через вимогу Метрополітену, щоб Нетребко виступила з публічними заявами проти дій російського уряду, російські політики засудили Нетребко, російські театральні компанії скасували з нею контракти, російські глядачі критикували її на її каналах у соціальних мережах і російській пресі. Нетребко, її родина та друзі в Росії постраждали від ризику заподіяння шкоди, помсти та відплати з боку російського уряду, - сказано у заяві. 

Після вторгнення Росії в Україну Нетребко втратила контракти на Заході. За кордоном вона асоціювалася із кремлівським режимом, оскільки була довіреною особою Путіна на виборах 2012 року і отримувала від нього нагороди. 30 березня 2022 року вона перервала мовчання і заявила, що засуджує війну, проте залишається патріоткою Росії та її культури. Вона наголосила, що ніколи не отримувала грошей від Путіна і взагалі бачила його декілька разів у житті. Згодом європейські театри знову почали запрошувати її на сцену. У серпні Нетребко має виступити у театрах Аргентини, Берліну, Відня, у міланській Ла-Скала та Парижській опері.