19 липня
Завантажити ще

Голлівудські актори оголосили про перший за 60 років страйк слідом за сценаристами

Голлівудські актори оголосили про перший за 60 років страйк слідом за сценаристами
Фото: Mario Tama/Getty Images

Об'єднана профспілка Гільдії кіноакторів та Американської федерації артистів телебачення і радіо (SAG-AFTRA) оголосила про страйк голлівудських акторів слідом за сценаристами. Як пише The New York Times, ця акція протесту стала найбільшою за останні 60 років у кіноіндустрії. Востаннє подібний страйк проводився на піку слави Мерилін Монро у 1960-му.

За даними джерела, відучора близько 160 тисяч артистів припинили свою роботу з вимогою про підвищення оплати праці та наданням гарантій, що штучний інтелект не замінить і не обмежить функції артистів на знімальному майданчику. Це рішення було прийнято після того, як провалилися чотиритижневі переговори з Альянсом продюсерів кіно та телебачення (AMPTP) - організації, що представляє найбільші світові кіностудії та стрімінгові компанії, серед яких Amazon, Apple, Disney, Netflix, Paramount, Sony та NBCUniversal.

За словами президента Гільдії актриси Френ Дрешер, продюсерські компанії "відгородилися від акторів стіною" та не хочуть нічого чути. Водночас представники AMPTP запевняють, що профспілкам було зроблено щедру пропозицію і вони відповідальні за зрив переговорів.

Зазначається, що у зв'язку зі страйком буде перервано або відкладено зйомки та прем'єри фільмів і серіалів, що знімаються на території США. За даними Variety, після того, як було оголошено про рішення профспілки, актори Кілліан Мерфі та Емілі Блант залишили лондонську прем'єру фільму "Опенгеймер" раніше відведеного часу. Раніше з цієї причини відклали зйомки нового сезону "Дивних див" і серіалу "Хитрощі".

На знак солідарності з колегами про готовність страйкувати заявили і світові кінозірки Меріл Стріп, Бен Стіллер, Дженіффер Лоуренс, Констанс Ву.

Фото: Michael M. Santiago/Getty Images

Фото: Michael M. Santiago/Getty Images