Завантажити ще

Олександр Стоянов привіз балет "Лісова пісня" до Австралії та Нової Зеландії

Олександр Стоянов привіз балет
Фото: пресслужба Олександра Стоянова

Артист балету Олександр Стоянов вперше за часи незалежності країни презентував українську виставу "Лісова пісня" в Австралії та Новій Зеландії. Після успішних гастролей у США Стоянов привіз балет у 50 міст цих двох країн.

- Глядачі Нової Зеландії та Австралії дуже тепло приймають нашу «Лісову пісню». Особливо їм подобається сцена весілля, яка проходить у традиційних українських національних костюмах та з українськими танцями. Дуже класно реагують на присядки, гопак. Їм подобаються наші декорації та костюми, які ми створювали під час блекаутів - без світла й при свічках. А в балеті «Лісова пісня» нараховується їх чимало – одних лише костюмів 78, – уточнив артист.

За словами Стоянова, він поставив перед собою завдання поступово впровадити "Лісову пісню" на світову балетну сцену, щоб український балет став широко відомим у світі, як ""Жізель", "Лускунчик", "Дон Кіхот", "Лебедине озеро". Заради цього в Австралії та Новій Зеландії Олександр пішов на хитрість і зіткнувся із фінансовими ризиками.

- Звичайно, ми не можемо за один день чи рік завоювати світового глядача. На жаль, за 30 років незалежності «Лісову пісню» не показували світові. Відомі легендарні балети їхні держави рекламували їх століттями. Новий балет, як і фільм, завжди дуже важко просувати. Треба вкладати величезні кошти у промоушн, щоб люди захотіли подивитись щось нове. Імпресаріо в різних країнах спочатку відмовлялись так ризикувати. Вони хвилювались, що через незнання балету глядачі не купуватимуть квитки, а вони зазнаватимуть сотні тисяч збитків. Мені знадобився рік, щоб їх переконати. Щоб показати «Лісову пісню» в Австралії та Новій Зеландії, певною мірою на фінансові ризики пішов і я, - розповів Стоянов. - Щоб на цей балет звернули увагу, я пішов на хитрість: ми в один вечір показуємо і всім вже відомий «Дон Кіхот», і «Лісову пісню». Артисти мають гонорар за дві вистави, хоча я отримую кошти від імпресаріо як за один. Але цей крок свідомий, бо інакше неможливо популяризувати новий для світу балет «Лісова пісня» за кордоном…Популяризацію нашої культури має брати на себе велетенська машина, як і всі ризики.

Балету "Лісова пісня" вже понад 75 років. Він створений 1936 року виключно українськими діячами культури. В основу покладено історію за мотивами однойменної драми-феєрії Лесі Українки, а лібрето створено балериною Наталією Скорульською.

Фото
Фото
29 Червня 202317:41
Новини по темі: Балет